Скільки коштує оренда у Львові. Скільки коштує квартира у Львові

Час від часу в мережі з’являються коментарі про те, що ціна квадратного метра квартири у Львові або ціна оренди квартири у Львові така ж, як і в Європі. Нещодавно українське відділення OLX представило звіт про середню вартість оренди квартир у Львові, Одесі та Києві за останні місяці. Скільки коштує оренда квартири у Львові? Скільки коштує квартира у Львові? Яка середня ціна квадратного метра квартири у Львові? Це дешевше ніж у Польщі? Квартири у Львові коштують стільки ж, скільки у Польщі?

Ми вирішили проаналізувати дані зі Львова, надані українським OLX, і перевірити, наскільки помиляються люди, які в коментарях кажуть, що ціни оренди та купівлі нерухомості у Львові «такі самі, як у Європі».

Актуальні ціни на оренду квартир у Львові

У звіті OLX, який цитують українські ЗМІ, наводяться середні ціни на 1, 2 і 3-кімнатні квартири в 6 районах Львова. Аналізуючи ціни всіх наведених регіонів, можна зробити висновок, що середня ціна однокімнатної квартири у Львові становить 7 тис. грн., двокімнатної — 8100 грн./місяць, трикімнатної — квартира 10034 грн. У Львові найдешевше орендувати квартиру біля вокзалу, в середньому це коштуватиме 6000 грн.

До цього додаємо, звичайно, символічні плати за комунальні послуги чи інтернет, які в Україні значно нижчі, ніж у Європі.

Також можлива оренда квартир Львів подобово за ціною від 500 гривень за добу.

Львів такий же дорогий, як Європа?

Коли справа доходить до порівняння цін у Львові з цінами, наприклад, в Чехії, Прага є найкращим містом для порівняння. І Прага, і Львів є великими академічними та культурними центрами, а також популярними для туристів містами (тому тут популярна оренда квартир Львів від власника). Прага і Львів також мають більш-менш однакову кількість жителів, і ринок нерухомості в обох містах нещодавно зіткнувся з подібними проблемами.

Середня ціна оренди в Празі становить 800 євро за квартиру до 40 метрів, що значно дорожче, ніж у Львові.

Однак ми пам’ятаємо — плата за електроенергію, воду, газ, інтернет та вивіз сміття у Чехії значно вищі, ніж в Україні.

За статистикою Dom.ria.com, середня ціна квадратного метра у Львові становить 25000 грн, найнижча ціна квадратного метра — приголомшливі 12000 грн, а максимальна зафіксована ціна, яка однозначно завищує середню, становить 90000 грн за квадратний метр.

Тож можна зробити висновок, що ціна нерухомості у Львові значно нижча, ніж у Європі.