Ліцензія на супутникове телерадіомовлення

Супутникове мовлення є одним з видів телерадіомовлення. Його технічною особливістю є використання у якості ретранслятора штучного супутника Землі. Супутникове телерадіомовлення провадиться на підставі ліцензії, яка видається Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення (Далі – Нацрада).

Юристи компанії OGP наголошують, що заявником на отримання ліцензії може бути телерадіоорганізація, яка має існувати виключно у формі юридичної особи. Отримання ліцензії на супутникове телерадіомовлення проводиться без конкурсу. Для цього необхідно подати до Нацради заяву та:

  1. копію установчих та статутних документів;
  2. копію редакційного статуту;
  3. у разі наявності – копію свідоцтва про реєстрацію заявника як суб’єкта інформаційної діяльності;
  4. орієнтовний штатний розклад;
  5. програмну концепцію мовлення;
  6. інформацію про структуру власності телерадіоорганізації, включаючи інформацію про кінцевих бенефіціаріїв, афілійованих та пов’язаних осіб;
  7. відомості про організаційно-технічні, фінансові та інвестиційні зобов’язання;
  8. копію документа, що підтверджує наявність торгової марки;
  9. попередній договір на трансляцію сигналу за допомогою супутника. Такий договір можна заключити як з Укркосмосом, так і з іншими власниками супутників Землі.

На основі редакційного статуту створюється редакційна рада. Половину членів ради призначає власник, а іншу половину – творчий колектив, який складається з телерадіожурналістів. Рада займається контролем за дотриманням статуту і вимог щодо заборони цензури та дотримання прав телерадіожурналістів, а також виносить до органу управління пропозицію про відсторонення від керівництва осіб, що порушили зазначені норми.

Структура власності телерадіоорганізації має бути максимально прозорою, дані про кінцевих бенефіціаріїв та осіб, що мають істотний вплив, повинні бути відкритими. Щодо території охоплення мовлення, яка має бути зазначена у заяві, особливістю супутникового телерадіомовлення є те, що це вся територія України. З повним переліком вимог до змісту заяви можна ознайомитись, прочитавши ч.2 ст.24 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

Отже, після надходження документів від заявника Нацрада починає займатися їх перевіркою і протягом місяця приймає рішення щодо ліцензії. За видачу і продовження ліцензії сплачується ліцензійний збір. Заявник має отримати ліцензію протягом десяти днів з дня сплати збору.

Ліцензія видається Нацрадою на строк не менше, ніж десять років. Її продовження можливе за умови подачі до Нацради у період з 210 - го до 180 - го дня до дня закінчення ліцензії заяви і документів, передбачених для видачі ліцензії.

Підготовлено юристами OGP.UA