Податковий Кодекс 2010 - підприємці протестують

Учасники акції протесту підприємців та профспілок, що здійснюють безстрокове пікетування Верховної Ради, й надалі готові до законних, але вже радикальних дій. Координаційна рада страйкому вирішила провести 22 листопада у Києві на вулиці Банковій збір ініціативної групи з метою скликання загальнонаціонального референдуму з дострокового припинення повноважень Верховної Ради України.

Про це заявив сьогодні на брифінгу під стінами парламенту Олександр Данилюк, керівник Всеукраїнського центру сприяння підприємницькій діяльності, повідомляє "Майдан". "Був погоджений і підтриманий саме такий план дій, оскільки 16 листопада парламент вніс до проекту Податкового кодексу низку поправок, які вже відкидають компроміс, а зустріч делегації протестувальників із керівником фракції ПР Олександром Єфремовим закінчилася нічим.

протест предпринимателей против нового налогового кодекса Украины протест предпринимателей против нового налогового кодекса Украины

Головну вимогу підприємців про необхідність відтермінування прийняття документа і його ґрунтовне доопрацювання, – було категорично відхилено. Ті окремі зміни, що були запропоновані, ми вважаємо лише "заграванням" з боку влади. Вони нікого не влаштовують. Це лише затягування часу", – зазначив Данилюк.

Він вважає, що "шість мільйонів громадян, які задіяні в малому бізнесі, цілком здатні за тиждень зібрати три мільйони підписів, необхідних для скликання такого референдуму. І це сьогодні єдиний реальний правовий механізм, який дає змогу відправити парламент у відставку.

Усі процедурні моменти чітко виписані Законом України "Про всеукраїнський та місцеві референдуми". Крім того, за перешкоджання в реалізації цього права ст.157 ККУ встановлена кримінальна відповідальність". "Якщо президент підпише Податковий кодекс, то відповідна процедура буде ініційована й щодо його перебування на посаді", – акцентував правозахисник.

Перше читання проекту Податкового кодексу відбулося 7 жовтня поточного року. Документ, рекомендований до прийняття в другому читанні, депутати почали розглядати в сесійній залі 16 листопада. За словами Віталія Хомутинніка, робота над кодексом продовжиться аж до його прийняття 19 листопада.

Розгляд проекту Податкового кодексу викликав масовий протест підприємців: 16 листопада в Києві десятки тисяч людей пікетували ВР. Масового характеру набули і страйки по всій Україні.

Слід зазначити, що обурення підприємців, які страйкують проти ухвалення кодексу, зрозуміле, оскільки Податковим кодексом передбачено значне посилення тиску на малий бізнес. Зокрема, значно звузиться перелік видів діяльності, де можуть працювати підприємці на єдиному податку, збільшується розмір власне єдиного податку та зменшується допустимий розмір річного грошового обороту таких підприємців (до 300 тис грн з 500 тис).

Так, у статті 294.8 кодексу зазначено, що "фізичні особи, які ведуть господарську діяльність не за місцем державної реєстрації або по всій території України, отримують одне свідоцтво платника податків і платять податок за ставкою 1500 грн з розрахунку на календарний місяць.

Крім того, проектом Податкового кодексу вводяться різні ставки спрощеного податку залежно від того, де проживає платник податків. "Якщо він веде підприємницьку діяльність у населеному пункті, де зареєстровано менше 150 тисяч людей, податкова ставка становитиме від 20 до 200 грн на місяць. Якщо населений пункт більший, то ставка зростає до 200-600 грн на місяць", – повідомив юрист Української Гельсінської спілки з прав людини Максим Щербатюк.

У Донецьку і Луганську вимагають відставку уряду і дострокові вибори Ради

У Луганську підприємці розпочали збір підписів за відставку уряду. Як повідомили у Правозахисному центрі "Поступ", таке рішення ухвалено під час акції протесту, що відбулася напередодні на центральній площі Луганська, участь у якій взяли понад 5 тисяч представників малого та середнього бізнесу з Луганська, Лисичанська, Старобільська, Свердловська, Алчевська, Ровеньок, Первомайська, Красного Луча, Краснодона, Мілового, Антрацита, Стаханова, Сватового, Лутугиного та Кременної.

Протестувальники підтримали заклик своїх київських колег розпочати збір підписів за відставку чинного уряду. Учасники мітингу зібрали 11 тисяч гривень на підтримку підприємців, які беруть участь у акціях протесту в Києві, передає УНІАН.

"Для багатьох присутніх "податкова війна", оголошена урядом, стала ще й особистою поразкою, бо саме з цією владною командою люди пов’язували свої надії на краще майбутнє", – повідомили у Правозахисному центрі "Поступ".

Це вже другий масовий протест підприємців у Луганську за останній місяць. За словами координаторів, акції триватимуть, поки вимоги протестувальників не будуть повністю задоволені.

А ось учасники мітингу-протесту в Донецьку заявляють, що не звертаючи жодної уваги на аргументовані факти про катастрофічні наслідки для економіки країни, для рівня життя людей, для розвитку демократії, прав і свобод громадян України, а в недалекій перспективі – і для незалежності країни, влада або вже ухвалила, або готуються схвалити, безліч нормативних актів, які суперечать як Конституції і чинному законодавству України, так і Конвенції прав людини. Податковий кодекс – лише один такий акт в довгій низці інших: протиправні доплати до пенсійного фонду, єдиний соціальний внесок, проект трудового кодексу, закон про спрощену реєстрацію припинення юр.осіб- і фіз.осіб-підприємців, поправки до кодексу адміністративного судочинства, і так далі

Підприємці стверджують, що незважаючи на численні мітинги протесту проти нав'язаних народу "реформ", влада наполегливо, не гребуючи навіть брехнею, продовжує протягати своє дітище – Податковий кодекс. Ні на одну з акцій протесту, які прокотилися всією Україною, ні з Кабінету міністрів, ні з Верховної Ради, ані з Адміністрації Президента, не було офіційної і конкретної відповіді. Влада не хоче зробити навіть мінімум – офіційно обнародувати концепцію Податкового кодексу і список його розробників. Таким чином, влада України розмовляти з народом не бажає. І не тільки розмовляти, але навіть прислухатися до його думки, хоча зобов'язана це робити згідно з Конституцією.

Учасники мітингу в Донецьку, вважають, що народ України не тільки має право, але і просто зобов'язаний поступити адекватно діям людей, що перебувають при владі в Україні.

Тому враховуючи вищесказане, підприємці вимагають виступити єдиним фронтом за негайну відставку Кабінету Міністрів України у повному складі.

Також вони вимагають провести зміну системи формування влади в країні, а проведення дострокових і загальних перевиборів на новій основі.

Підприємці вважають, що на всенародний референдум, у разі його проведення, потрібно винести питання нової системи формування влади в країні, а також дату проведення загальних перевиборів, а за наслідками референдуму провести дострокові і загальні перевибори. Після чого, за наслідками перевиборів, привести до присяги нові органи виборної влади.

Варто зазначити, що вчора лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко закликала підприємців єднатися і далі відстоювати свої права та протестувати проти ухвалення Податкового кодексу.

Тимошенко зауважила, що крок за кроком необхідно вживати таких заходів та формувати таку команду, яка здатна зібрати на акції протесту не тисячі людей, а сотні тисяч і мільйони. "І, повірте, що десять родин, які нині представляють владу, не зможуть встояти проти 46 мільйонів", – наголосила вона.

Тимошенко нагадала, що після ухвалення закону парламентом його має підписати президент України. "Тому наступне, що ми можемо зробити, – це піти так само до цього палацу на Банковій і сказати своє слово – не підписувати", – сказала вона.

"Я чомусь хочу вірити, що якщо десятки тисяч людей по всій країні скажуть своє слово, у нас є всі шанси зупинити ухвалення цього документа", – додала політик.

Водночас, за її словами, якщо президент не почує громадян своєї власної країни, то тільки від суспільства залежить, як далі діяти. "І країна знає тільки два шляхи. Перший шлях – це нормальні цивілізовані вибори", – сказала вона. При цьому лідер "Батьківщини" висловила упевненість, що громадяни України вже не віддадуть своїх голосів за тих, хто знищує Україну. "А ви мусите знати авторів кодексу поіменно – це уряд Азарова, персонально – Тігіпко, й очолює цей рух президент держави", – додала Тимошенко.

Якщо таких виборів не буде, то другий вихід, за словами Тимошенко, це революція.

Правда згодом депутат від БЮТ Анатолій Семинога заявив, що організатори акції проти ухвалення Верховною Радою Податкового кодексу відмовили активістам "Батьківщини" в приєднанні до цієї акції.

"Нажаль, організатори сказали: наша акція чисто економічна, не політична, допомагайте нам організаційно, але так, щоб ваших прапорів і лозунгів не було", – розповів депутат.

В БЮТі вважають, що "якщо у цієї акції не буде організаційної сили, то вона закінчиться нічим".
Джерело