Лонги по EUR/USD з таргетом 1,3-1,305 варто утримувати і нарощувати після того, як стануть відомі результати засідання FOMC. Стійкість EUR/USD на перший погляд виглядає дивною на тлі серйозного просідання дохідних валют G10 проти долара США напередодні засідання FOMC.

І Австралія і Канада можуть похвалитися стабільною грошово-кредитною політикою, а Резервний Банк Нової Зеландії і зовсім взяв курс на її посилення. Куди вже до них ЄЦБ з його зниженням ставок у вересні?! Тим не менш євро – стабільний і ця обставина наводить на певні роздуми.

Впевненість у корекції зростає з кількох причин: «ведмежий» тренд по основній валютній парі розвивається занадто швидко, своє слово ще скаже Китай, а колись непомірний оптимізм щодо економіки Штатів практично вичерпався.

В умовах практично голого календаря головним драйвером зміни котирувань EUR/USD стають виступи офіційних осіб. І якщо підвищена емоційність голови Банку Франції Крістіан Нуайє, який відзначив необхідність подальшої девальвації регіональної валюти з метою досягнення мети по інфляції в 2%, була цілком передбачувана, враховуючи проблеми місцевої економіки, то виступ представника ЄЦБ Вітора Констанціо дійсно заслуговує уваги. Він зазначив, що на вересневому засіданні регулятора європейське QE обговорювалося, але питання про його запуск не вирішувався.

Капітуляція Євро перебільшена. Євро дотепер міцна валюта, як і долар

Крім того, у центробанку немає конкретної мети за обсягом викупу активів, забезпечених кредитами (ABS).

Тепер повернемося до 4 вересня. Основна валютна пара просіла не тільки тому, що ЄЦБ несподівано знизив ставки, але й з причини впевненості у запуску програми кількісного пом'якшення в жовтні, яку втокмачив ринку Маріо Драгі. Більш того, за допомогою Reuters були розпущені чутки про масштаби QE, які нібито повинні скласти 500 млрд євро. Цікаво, кому слід вірити: офіційній особі, яка публічновисловлює свою точку зору, або якомусь анонімному джерелу, нібито наближеному до керуючого раді? Вважаю, що питання старту покупок облігацій у жовтні ще не вирішене і якщо воно не буде вирішено на наступному засіданні, то це стане важливим драйвером зростання EUR/USD.

Одним з факторів ревальвації регіональної валюти в 2012-2013 роках розглядалася диверсифікація резервів Народним Банком Китаю на її користь

Зростання профіциту торгового балансу Піднебесної сприймався як сигнал для покупок, а його вплив позначався на основній валютній парі з тимчасовим лагом в три-шість місяців. Валютна виручка вітчизняних експортерів спрямовувалася на поступові закупівлі євро, що сприяло зростанню котирувань EUR/USD.

За підсумками серпня позитивне сальдо зовнішньої торгівлі Китаю досягла позначки $49,8 млрд, максимальної за весь час ведення обліку. Чи відмовиться Пекін від диверсифікації в умовах «ведмежого» тренда? Сумніваюся. Навпаки, неабияк подешевшала регіональна валюта – непоганий стимул для активізації діяльності. Адже мова йде про роки, а не про місяці.

Ну і, нарешті, не розумію оптимізму з приводу перспектив американської економіки

Дослідження ФРБ Сан-Франциско про недооцінку ринком швидкості підвищення ставки по федеральним фондам затьмарило негатив по ринку праці. У чому логіка? Важливий нюанс. Індекс економічних сюрпризів від Citigroup, що описує ступінь відповідності фактичних даних із прогнозними показниками, наближається до піків 2012-2013 років.

Індикатор є циклічним, тому найближчі оцінки експертів, найімовірніше, будуть завищені, а підсумкові результати розчарують. Це не дозволить долару США продовжувати наступ на валюти G10 настільки ж стрімко, як це було у серпні-вересні.

З урахуванням вищевикладених факторів рекомендую утримувати лонги по EUR/USD з таргетом 1,3000-1,3050, сформовані раніше, активно нарощуючи позиції після засідання FOMC, результати якого напевно розвіють ілюзії. На відміну від інвесторів, комітет закривати очі на слабкості ринку праці не буде.

На думку аналітика ГК TeleTrade, Михайла Піддубського, прогнозувати підсумки засідання Федрезерву на поточний момент проблематично. Практично немає сумнівів, що ставки за підсумками засідання залишаться на поточному рівні, а обсяги програми кількісного пом'якшення будуть скорочені на чергові 10 млрд. дол., однак основний наголос інвестори будуть робити на прес-конференцію Йеллен. З технічної точки зору, дійсно, непогано було б побачити корекцію і за індексом долара, і за єдиної європейської валюти, однак середньострокові перспективи на зміцнення американця зберігаються.

http://investcafe.ru/