Виктор Янукович и Визит в Сумы: "Я считаю, что давление на прессу является временным явлением. У нас все будет хорошо". Обмовка за Фрейдом, як-то кажуть. Віктор Федорович, і в цьому головна наша біда (саме наша, а не його), навіть не помітив глибинного змісту своєї обмовки. Тимчасовість будь-якого процесу має два боки.

Одним з них є припинення тиску внаслідок досягнення мети. Але метою може бути як тиск, (це не наш випадок), так і сама преса. Отже, висновок простий і ясний: у них "всё будет хорошо", а у преси все буде тимчасовим. Скоріш за все і сама преса буде тимчасовою. П'ятий телеканал вже тиснуть до стіни. Нікому з нас не відомо чим це закінчиться. Щойно минуть, майже призначені на 31 жовтня 2010 року, місцеві вибори, одразу настане кінець тиску на пресу … разом із кінцем самої преси. Я розумію слова Президента саме так. Звичайно ж, як може існувати тиск, якщо не існує об'єкта тиску.

Навіть якщо мені усе це мариться за Фрейдом, то все одно такі слова виглядають дикими. Складається враження, ніби Президент визнає тиск на пресу, але вважає це нормальним явищем, яким сам і керує, бо знає коли цей тиск скінчиться. Інакше звідки йому відомо, що це явище тимчасове? Звісно, що знати про тимчасовість того чи іншого явища (тиску на пресу) може лише той, хто ініціював цей тиск. Це дуже просто, але не менш дико.