Свобода слова та преси за президентства Володимира Зеленського

Відразу декілька телеканалів, студій і редакцій заявили про цензуру і тиск з боку Банкової. Я свідому не ходжу на ефіри телеканалу «Наш» через незгоду з редакційною політикою.  Публічно  заявила це  після включення в ефір  Шарія,  написала купу звернень на СБУ і Нацраду після появи  в прямому ефірі цього телеканалу поплічника бойовиків Мірошника. Але на це немає жодної реакції влади, натомість, стало відомо, що Банкова тисне на «Наш» з вимогою продати своїм.

На тиск з вимогою зміни власника поскаржився і  телеканал «Еспресо».

  Нам може подобатися чи не подобатися Шустер, ми можемо ображатися на розслідування, що виходять на Суспільному, але ніхто не давав Банковій права тиснути на журналістів і перешкоджати журналістській діяльності.

Для мене це не пустопорожні слова. Свого часу я пішла з журналістики через темники .

Працюючи прес- секретарем Президента Ющенка жодного разу не дозволяла собі втручатися в редакційну політику чи тиснути на редакції, щось забороняти.

Як політик відстоювала свободу слова у владі і в опозиції.

Зеленський і слуги критикують Медведчука , але повертають темники  .

Тоді з Банкової в редакції щодня приходили рекомендації  з « темами і важными и актуальными» та « просьба игнорировать», про владу говорили або добре, або прекрасно, опозицію або дискредитували, або ігнорували.

Зараз темники і списки  тих, кого можна запрошувати на ефіри, а кого ні- повернулися.

Сценарії ток- шоу затверджують на Банковій. Особливо паркетні, улюблені Зеленським , де працюють місцеві скабєєви.

Події останніх днів, напад на журналістів в державному банку, тиск на редакції, примітивна , непереконлива і огидна реакція Зеленського на запитання про цензуру потребують негайної реакції парламенту, правоохоронних органів, журналістського середовища і суспільства.

1. Правоохоронні органи мають негайно порушити кримінальні справи проти керівництва Банкової за фактом тиску на журналістів і перешкоджання діяльності.

2. Негайно мають відбутися парламентські слухання  щодо свободи слова.

3. Нацрада , яка давно є нелегітимною, має відповісти за свою бездіяльність і піти у відставку . Соромно, що посади і гроші так змінюють людей…

4. Керівництво ОП , дискредитоване заявами про тиск на медіа, має  піти у відставку. Як і міністр інформації.

5. Останні події свідчать, що журналістське середовище потребує солідарності, захисту права на професію, честі і гідності, об‘єднання навколо принципів.

Відверто дивує мовчанка і відсутність реакції на останні події колишніх журналістів, які сьогодні примостилися на теплих місцях в міністерствах і відомствах.

Реакція Укрзалізниці вже  давно не дивує.

Iryna Gerashchenko