На майбутніх місцевих виборах ставка робитиметься на адміністративний ресурс, підкуп виборців та фальсифікацію результатів виборів, вважає голова правління Комітету виборців України Олександр Черненко.

"Буде ставка на адміністративний ресурс, правоохоронний ресурс, на підкуп виборців, причому грошовий, на фальсифікацію результатів виборів – тобто на те, що дає швидкий результат, тому що ніде у світі виборчі кампанії не проводяться в такі стислі терміни", – заявив він на прес-конференції в четвер. О.Черненко нагадав, що, згідно із законопроектом про місцеві вибори, який підготувала Партія регіонів, на виборчу кампанію відводиться лише 50 днів. При цьому висунення кандидатів розпочинається за 34 дні, на реєстрацію відводиться шість днів, і на передвиборну агітацію залишається лише 28 днів.

"Провести нормальну, повноцінну агітаційну кампанію за 28 днів – нереально. Тут преференції будуть у тих, хто вже при владі або має значний вплив на адміністративний ресурс", – наголосив голова КВУ.

Він також зазначив, що найбільш проблематичною нормою цього законопроекту є положення про право на висунення кандидатів у депутати районних, обласних і міських рад, також у мери тільки для партійних організацій, які зареєстровані за рік до виборів.

О.Черненко також вважає, що стислі терміни виборчої кампанії суттєво позначаться на якості організації виборів. Зокрема, він нагадав, що, згідно із законом, територіальні комісії має сформувати Центральна виборча комісія. При цьому ЦВК необхідно буде сформувати близько 30 тис. тервиборчкомів.

Директор Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Ігор Попов вважає, що цей закон спрямований на консервацію нинішньої влади, а не на оновлення політичних еліт.

Він зазначив, що заборона на участь виборчих блоків у місцевих виборах уже активізувала політичну корупцію на місцях. На думку І.Попова, найбільшої втрати від цього законопроекту зазнає лідер партії "Сильна Україна" Сергій Тігіпко, політична партія якого ще маловідома на місцях. За його словами, таким чином Партія регіонів усуває свого найбільшого конкурента.