Початок правління Януковича

Українці – дивні люди. Власне, історія нас нічому не вчить. Навіть дуже недавня. Візьму за приклад історію обрання мером міста-героя Києва Черновецького. Останнього було обрано мером, потім, після вдалого правління в перший рік, переобрано у 2006-му році.

Після переобрання почалось те саме, що ми, кияни, називаємо жахом. У мережі ви знайдете масу його проявів. Це окрема тема для обговорення.

Зараз ми читаємо заголовки у новинах щодо правління Януковича на зразок "Партия регионов лидирует со значительным отрывом в рейтинге среди политических сил Украины". Проведемо ж аналогію з початком правління Черновецького.

Перші 100 днів Янукович просидів. Власне просидів, а не керував, бо я не помітив конкретних справ, а лише створення візії правління: декларації, гасла, здача стратегічних інтересів України, продаж підприємств російським гаманцям (а перед тим зниження ціни на газ для цих же підприємств!), тощо. Тобто для нас з вами ціна на газ не змінилась, а для підприємств промисловості ціну знизили.

Підкреслю – для підприємств, які потім вже почали викупати росіяни. Розумний крок. Азаров так і сказав, що ціна на газ для населення не зміниться. А населення розвісило вуха і радіє, бо звикло, що ціна може змінюватись лише в бік збільшення, а думка про те, що ціна може змінитись в сторону зменшення навіть не з'являлась у головах наших.

Ви, можливо, не зможете побачити прямої аналогії між обранням Черновецького та Януковича і на те є свої причини: мер Києва є мером Києва і той досвід не відомий загальному електорату по країні, але я, як киянин, вбачаю пряму паралель. По-перше, і Черновецький, і Янукович в перший період правління зробили замилювання очей гаслами і справами, які б могли підтримати їх виборці. Тобто створили ефект важкої роботи. По-друге, обидва політики мають (мали) попереду ще одні вибори: у Черновецького то були перевибори мера, а у Януковича (чи-то Партії регіонів) попереду вибори до місцевих Рад.

Отже, план виборів Януковича вимальовується дуже чіткий:

  1. Після обрання Президента України не дозволити провести місцеві Вибори вчасно, щоб мінімізувати за допомогою фактора часу вплив опонентів на електорат, бо одразу після виборів Президента популярність Тимошенко та інших помаранчевих партій була ще інерційно високою і проведення вчасних виборів до місцевих Рад мало б для Партії регіонів не накращі результати.
  2. За короткий час знизити рейтинги опонентів, виставивши їх безглуздими й крикливими на тлі своїх "досягнень". Це їм вдалось.
  3. Маючи оперативні переваги серед електорату, затвердити нові строки місцевих виборів, але вже у той період, коли Партія Регіонів має максимальну підтримку та обов'язково (!) за партійними списками.
  4. На місцевих виборах, що намітились на 31 жовтня 2010 року, отримати максимально велику кількість голосів й посісти у максимально більшій кількості місцевих Рад ключові посади.

П"ятого пункту вже не буде, тому що, Партія регіонів досягне своєї мети – отримає ключові посади на місцях. Якщо ви думаєте, що це не кінцева мета регіоналів, то ви глибоко помиляєтесь. Ніхто й не збирається покращувати наше життя. Усі ці "досягнення" у перші 100 днів потрібні лише для росту рейтинга перед місцевими виборами. Зайвим доказом може моєї гіпотези може бути відмова депутатів з коаліції затвердити закон про податок на розкіш. Якби вони думали про бідних, то чи відмовилися б вони від цього закону? Звичайно ні. Але ж ніхто реально про нас не піклується. Так було завжди і так буде, поки ми віритимемо їм.

Такі наші прогнози та перспективи.

Примітки:

Уряд не виключає, що на аукціоні з продажу державного пакета акцій ВАТ "Луганськтепловоз" була змова компаній, які брали участь в конкурсі. Про це власному кореспонденту УНІАН у РФ повідомив перший віце-прем`єр-міністр України Андрій КЛЮЄВ під час XIV Петербурзького міжнародного економічного форуму. «Зараз у нас в уряді розглядається питання, чому жодного кроку не зробили під час торгів. Була стартова ціна, і ніхто нічого додатково не дав. Схоже, що була змова. Зараз займаємося», – сказав А.КЛЮЄВ.