В Україні цього року планується закрити щонайменше 143 школи, в яких навчається понад 3175 учнів. Про це сказала голова комітету Верховної Ради з питань науки і освіти Лілія Гриневич під час Погоджувальної ради, посилаючись на зібрані дані від облдержадміністрацій.

За її словами, буде звільнено майже півтори тисячі учителів, «а держава заощадить аж 44 мільйони гривень». Як наголосила Лілія Гриневич, відбувається «скорочення доступності освіти», а її якість не підвищується. «Вчителі, яких скорочують на селі, не мають шансів знайти іншу роботу. Але куди йдуть кошти взагалі від такої економії?», – наголосила голова комітету.

Водночас, за її словами, уряд не виконує графік скорочення різниці між базовою ставкою Єдиної тарифної сітки і мінімальною зарплатою.

Гриневич повідомила, що посадовий оклад працівника першого тарифного розряду з 1 січня 2013 року встановлено у розмірі 852 грн, тоді як, відповідно до Генеральної угоди, підписаної з профспілками, базова тарифна ставка мала бути підвищеною з 1 січня цього року до 928 грн, а з 1 квітня – 942 грн. «Таким чином, далі зберігається розрив між мінімальною заробітною платою і першим тарифним розрядом, який був ще з минулого року: 295 гривень. Й освітяни, медики та інші бюджетники далі втрачають кошти», – наголосила Л.Гриневич.

Крім того, за її словами, закупівля урядом підручників за цінами 100, 200, 400 грн – це «лише один із прикладів необґрунтованих витрат чи навіть зловживань, якими знову має зайнятися Рахункова палата».

Джерело: УНІАН