Чим займається репродуктолог та коли скористатися його консультацією

Репродуктологія — галузь, що динамічно розвивається, використовує досягнення багатьох спеціальностей, таких як гінекологія, ендокринологія, урологія, психологія та фундаментальні науки (біологія, генетика, імунологія). У клініці IVF Lviv ви можете скористатися консультацієй репродукторолога (перейдіть за посиланням https://ivfclinic.lviv.ua/konsultacii-likariv/konsultacija-reproduktologa/).

Лікар-гінеколог координує лікування та діагностику безпліддя

Розвиток знань призвів до появи субспеціалізації серед гінекологів, яка займається доглядом за пацієнтами з розладами фертильності. Для лікування може знадобитися співпраця гінеколога з  лікарями інших спеціальностей, такими як ендокринолог, уролог або терапевт.

Людям, які довго чекали настання вагітності, не варто відкладати візит до спеціалізованої репродуктолога. Пацієнти з прогресивний ендометріозом, зниженим резервом яєчників, непрохідністю маткових труб, пацієнти після хіміо-променевої терапії та чоловіки з надзвичайно низькими параметрами сперми мають звернутися до репродуктолога.

Які лікарі лікують безпліддя?

Проблема безпліддя зачіпає обох партнерів і може мати безліч причин, які є наслідком неправильної роботи окремих систем і органів. Тому для постановки правильного діагнозу іноді потрібне серйозне дослідження та консультація кількох спеціалістів. Який лікар лікує чоловіче і жіноче безпліддя?

Гінеколог

Гінеколог є першим вибором для пари, яка бореться з проблемами безпліддя. Варто записатися на прийом до гінеколога, який спеціалізується на лікуванні безпліддя. Далі, після проведення медичного опитування, лікар направить кожного з партнерів на консультації до спеціалістів і аналізи на можливі причини проблем із заплідненням. Під час першої медичної бесіди гінеколог запитає про:

  • перенесені захворювання, в тому числі передаються статевим шляхом,
  • попередні лікування та операції,
  • вагітність і викидень в анамнезі,
  • прийняті ліки,
  • частота менструального циклу.

Лікар-гінеколог оглядає пацієнток на ультразвуковому сканері, а також проводить аналіз крові. Ультразвукове дослідження, а також діагностична лапароскопія дозволяють виявити аномалії будови репродуктивних органів (кісти, міоми, спайки, а також пухлини). Аналізи крові визначають загальне функціонування організму та репродуктивної системи.

Зазвичай гінеколог — це лікар, який керує всім курсом лікування безпліддя, тому на наступні візити варто приходити з результатами аналізів інших спеціалістів.

Ендокринолог

Причини безпліддя також можуть бути пов'язані з ендокринною системою. Неправильний рівень статевих гормонів може викликати у чоловіків і жінок проблеми з виробленням репродуктивних клітин. Гормональні причини безпліддя можуть бути:

  • захворювання щитоподібний залози,
  • порушення роботи гіпофіза,
  • порушення роботи надниркових залоз,
  • діабет,
  • ожиріння.

У жінок ендокринні причини безпліддя найчастіше призводять до нерегулярної або навіть повної ановуляції. У чоловіків вони проявляються недостатньою кількістю сперматозоїдів у спермі або їх недостатньою життєздатністю. Гормональні проблеми з фертильністю найчастіше лікуються медикаментами.

Андролог

Андролог — лікар з лікування чоловічого безпліддя. До андрологічних тестів відносяться спермологічні, гормональні, а також генетичні тести.

Уролог

Уролог є фахівцем із сечостатевих захворювань, але також є лікарем, який може давати консультації з приводу безпліддя. Якщо він виявив будь-які порушення в структурі статевої системи, це може означати необхідність проведення додаткових тестів.