В одеській обласній організації партії "УДАР Віталія Кличка" заявляють про те, що місцева влада намагається примусити працівників бюджетних установ і підприємств до поїздки до Києва на альтернативний мітинг ПР 18 травня, повідомили в прес-службі УДАРу.

Як зазначається у повідомленні, Партія регіонів намагається в терміновому порядку організувати свій контрмітинг у відповідь на акцію опозиції 18 травня у Києві. Причому, за інформацією УДАРу, Партія регіонів почне звозити людей в столицю вже 16 травня. Так, за даними, які є у партії, з цією метою голови райадміністрацій Одеської області за допомогою активістів ПР збирають вчителів, вихователів, працівників медичної сфери і пошти.

"У вихідні на Фонтанці жителі навіть збиралися з протестами проти таких зборів на мітинги. Причому нас повідомили, що платити за мітинги не будуть – мовляв, ви і так за зарплату працюєте. Людей знову залякують звільненнями і позбавленням премій", – сказав член політради облорганізації УДАРу Андрій Карпенко.

"Ми звертаємося до всіх працівників бюджетної сфери, яких заганяють на мітинги таким чином: люди, не бійтеся, не піддайтеся залякуванням. Все можна вирішувати у рамках закону. Не хочете підтримувати Партію регіонів – не підтримуйте їх, ігноруйте їх", – закликав він.

Водночас, за інформацією Всеукраїнського комітету "Наступ", подібні дії відбуваються і в інших містах. Так, "Наступ" має у своєму розпорядженні інформацію про те, що Партія регіонів готує на альтернативну акцію в Києві близько 200 чоловіків "спортивної статури" з Мелітополя Запорізької області, які мають 18 травня блокувати столичну Європейську площу. З Донецької області, за інформацією "Наступу", буде направлено до Києва 10 автобусів з людьми. Крім того, у повідомленні зазначається, що організація "Молоді регіони" в Одесі для цієї акції активно займається підбором студентів, охочих заробити.

"За нашими підрахунками, в столицю приїде близько 15 тисяч оплачених пікетників, "регіонали" будь-яким способом хочуть провести мітинг більший, ніж мітинг опозиції", – наголошується у повідомленні.

Як повідомлялося, 18 травня опозиційні сили проведуть акцію протесту "Вставай, Україно!" у Києві. Марш стартує з Європейської площі. Початок – о 12.00. Серед вимог акції – відставка президента Віктора Януковича, дострокові президентські вибори, призначення виборів мера Києва і Київради, європейська інтеграція країни, звільнення екс-прем'єра Юлії Тимошенко та інших політичних в’язнів, а також скасування пенсійної, освітньої і медичної реформ.

Перед фінальною акцією "Вставай, Україно!" 18 травня жодних з'їдів партій, що входять до складу "Батьківщини", не буде. Про це повідомив співрозмовник "Української правди". "Планується, що всі охочі просто вступлять до "Батьківщини". А вже за підсумками будуть проведені з'їзди", – сказав депутат.

Зазначимо, у квітні серед депутатів ходили чутки про проведення з'їзду перед 18 травня, коли має відбутися фінальна акція "Вставай, Україно!". Тоді ж планувалося, що партійні квитки "Батьківщини" отримають Арсеній Яценюк та Микола Мартиненко.

Також у понеділок увечері відбудеться засідання фракції "Батьківщина", де, як відомо, обговорять питання потенційних "тушок".

"Думаю, що їх буде не більше як 4. Що з цим робити? Напевно, слід чесно говорити партійцям, що партія не може йти на вибори без спонсорів. Але в цьому випадку ми не убезпечені від таких переходів", – сказав співрозмовник. "Напевно, єдиний вихід з цього – закон про державне фінансування партій. Але Партія регіонів не хоче його. Бо вони і так добре живуть", – зазначив депутат.