БЮТ звинуватив КС у виконанні замовлення команди Януковича: Вибори вони підганяють під себе

Перший заступник лідера БЮТ Олександр Турчинов заявив, що Конституційний суд України, заборонивши проводити місцеві вибори навесні 2011 року, повністю виконав політичне замовлення Президента та Партії регіонів.

"На жаль, Конституційний суд сьогодні відпрацьовує чисто політичні замовлення, які надходять від правлячої коаліції, Президента і від політради Партії регіонів", – сказав Турчинов в ефірі 5 каналу. Політик зазначив, що саме вони визначають, коли повинні пройти місцеві вибори, на яких умовах і за якою системою. "Вибори вони підганяють під себе, під свої можливості і роблять все, щоб опонентам було найбільш складно і незручно проводити агітацію", – додав Турчинов.

[Швейцарские часы swatch, longines и другие.]

Він нагадав, що метою подання представників БЮТ було закріплення норми, що дата проведення виборів визначається Конституцією, а не політичною доцільністю. "Це повинна бути конституційна норма і наш закон був направлений на зміни до Конституції", – сказав він. Крім того, додав Турчинов, закон чітко визначав, що вибори до місцевих рад і голів населених пунктів проводяться в один день і на один термін.

Крім цього, політик розкритикував намір коаліції встановити проведення місцевих виборів за мажоритарною системою. "Мажоритарні округи, які зараз повертають, – це можливість заможним людям купувати собі мандати, незважаючи на передвиборні обіцянки чи політичні позиції, цих позицій може взагалі не існувати", – сказав він, наголосивши, що БЮТ виступає за проведення виборів за відкритими партійними списками.

Як повідомлялося, Конституційний суд України визнав не відповідними статті 157 Конституції пункти 2, 3, 4 розділу 2 прикінцевих та перехідних положень законопроекту № 4177, яким передбачається проведення чергових місцевих виборів 27 березня 2011 року.

ПР ініціює проведення місцевих виборів 31 жовтня 2010 року.

Українські новини