Привілеї Януковича, Клюєва та решти української влади. Реальний приклад західної Європи

Ганна Герман, коментуючи царські привілеї, які створюють президенту Януковичу коштом платників податків, дуже любить повторювати щось на кшталт: "А це не тільки у нас, в Європі воно заведено так само".

Днями довелося побувати на зустрічі українських журналістів з Майею Кощанчич – прес-секретарем Високого представника ЄС з питань міжнародної політики та безпеки баронеси Кетрін Ештон.

Користуючись нагодою, журналісти запитували про умови праці, якими європейські платники податків забезпечують одного з лідерів Євросоюзу.

"Ви можете мені вірити чи ні, але у більшості випадків пані Ештон літає рейсовим літаком", – запевнила речник баронеси.

Більше того, за інструкціями, якщо подорож триває менше чотирьох годин, чиновник має подорожувати… економ-класом. Я тут згадав про нашого "віконта" Андрія Клюєва, який у Запоріжжя ганяв чартер вартістю під 100 тисяч гривень.

І коментар "графа" Азарова в зв'язку з цим, що "час першого віце-прем'єра набагато дорожчий вартості літака". Тоді ж Азаров на питання журналіста, чи не краще чиновникам літати рейсовими суднами, відповів: "Я ще раз повторюю, коли станете членом уряду, будете міркувати, що краще з огляду члена уряду".

На відміну від "українських мільярдерів із трущоб", баронеса Кетрін Ештон є чинним членом Палати лордів британського парламенту. Але корона з її голови не падає…

І очевидно також, що Ештон – людина, не менш зайнята, ніж Віктор Янукович. Для перевірки ми запитали, чи перекривають для Ештон дороги, коли вона їздить у справах. В її прес-секретаря полізли очі на лоба.

Щоб зовсім не шокувати прес-секретаря, вирішили у неї не питати, чи існує для пані Ештон окрема лікарня на кшталт "Феофанії"…

Українські чиновники, які користуються цими привілеями, не мають морального права щось розповідати про напівпорожній бюджет і необхідність "податкової рехворми" для його наповнення

Сергей Лещенко