Звезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активна
 
Привілеї Януковича, Клюєва та решти української влади. Реальний приклад західної Європи

Ганна Герман, коментуючи царські привілеї, які створюють президенту Януковичу коштом платників податків, дуже любить повторювати щось на кшталт: "А це не тільки у нас, в Європі воно заведено так само".

Днями довелося побувати на зустрічі українських журналістів з Майею Кощанчич – прес-секретарем Високого представника ЄС з питань міжнародної політики та безпеки баронеси Кетрін Ештон.

Користуючись нагодою, журналісти запитували про умови праці, якими європейські платники податків забезпечують одного з лідерів Євросоюзу.

"Ви можете мені вірити чи ні, але у більшості випадків пані Ештон літає рейсовим літаком", – запевнила речник баронеси.

Більше того, за інструкціями, якщо подорож триває менше чотирьох годин, чиновник має подорожувати… економ-класом. Я тут згадав про нашого "віконта" Андрія Клюєва, який у Запоріжжя ганяв чартер вартістю під 100 тисяч гривень.

І коментар "графа" Азарова в зв'язку з цим, що "час першого віце-прем'єра набагато дорожчий вартості літака". Тоді ж Азаров на питання журналіста, чи не краще чиновникам літати рейсовими суднами, відповів: "Я ще раз повторюю, коли станете членом уряду, будете міркувати, що краще з огляду члена уряду".

На відміну від "українських мільярдерів із трущоб", баронеса Кетрін Ештон є чинним членом Палати лордів британського парламенту. Але корона з її голови не падає…

І очевидно також, що Ештон – людина, не менш зайнята, ніж Віктор Янукович. Для перевірки ми запитали, чи перекривають для Ештон дороги, коли вона їздить у справах. В її прес-секретаря полізли очі на лоба.

Щоб зовсім не шокувати прес-секретаря, вирішили у неї не питати, чи існує для пані Ештон окрема лікарня на кшталт "Феофанії"…

Українські чиновники, які користуються цими привілеями, не мають морального права щось розповідати про напівпорожній бюджет і необхідність "податкової рехворми" для його наповнення

Сергей Лещенко