За два роки Янукович став мільйонером

За два роки Віктор Янукович став мільйонером, і при цьому, згідно поданої ним декларації до ЦВК, отримав більше мільйона гривень матеріальної допомоги! Загальна сума його сукупного доходу збільшилася до 4 млн. 857 тис. грн. Крім того, у власності лідера опозиції з явився будинок на 600 кв м, та квартира в Києві площею 240 кв м.

Про значну відмінність даних у першій декларації, поданій Януковичем 23 жовтня цього року, та другій, датованій 27 жовтням, повідомляє Інтернет-видання «Українська правда» у статті під назвою «Віктор Янукович: мільйонер із «трущоб». При цьому видання нагадує, що надіслало Януковичу та його підлеглим 20 запитів із вимогою виконати необхідні формальності та опублікувати декларацію лідера Партії регіонів.

«До цього його як депутата зобов'язує закон "Про боротьбу з корупцією". Однак ні Янукович, ні його патронатна служба, ні близькі до нього нардепи взагалі не відповіли на жодне (!) офіційне звернення "Української правди", неодноразово порушивши закон "Про інформацію". Ми не дочекалися якоїсь, хоча би формальної, реакції», – підкреслює УП.

Роздобути ж декларація Януковича за 2008 рік журналістам вдалося «власноручно». Як зазначає видання, посилаючись на джерело в ЦВК, у документі від 23 жовтня зазначалося, що у власності Януковича знаходиться будинок на 619,6 квадратних метрів (автор публікації доходить висновку, що «це і є той маєток на території колишньої державної резиденції «Межигір'я», де сьогодні мешкає лідер опозиційної політичної сили») та квартира на 239,4 метри. У банку Янукович тримав 934 тисячі 135 гривень, а його дружина – 157 186 гривень.

Проте уже через 4 дні, 27 жовтня, Янукович подав до ЦВК другу декларацію. У документі з'явився дописаний від руки пункт «доход від продажу нерухомого майна» – і сума, отримана Януковичем: 2 мільйони 674 тисячі 910 гривень.

«Виявилося, що Янукович «призабув» найголовніше м що в минулому році він начебто продав усе своє майно, аби придбати будинок у «Межигір'ї». Саме таку легенду він озвучував, коли журналісти його допитувалися про підстави проживання в колишній резиденції уряду», м описує дані із нового документа журналіст УП.

Крім того, значно більше грошей стало в розділі «матеріальна допомога» – замість смішних 34 тисяч, які були в декларації триденної давності, там з'явився цілий 1 мільйон 680 тисяч 57 гривень і 40 копійок. Загальна ж сума сукупного доходу, відповідно до нової декларації складає 4 млн. 857 тис. грн.

То ж, як виявилося, за 2 роки (остання декларація була оприлюднена у 2007 році) у власності Януковича замість однієї квартирі в Києві площею в 162 кв. м. з'явилася квартира площею в 240 кв. м. та будинок в «Межигір'ї» і це при тому, що в 5 раз збільшився банківський рахунок. «І весь цей час Янукович був депутатом та прем'єр-міністром, тобто комерційною діяльністю він займатися не міг», – констатує УП.

Крім того, в автобіографії Янукович уник згадки про дві своїх попередні судимості. «Хоча в 2002 році, коли його обирали прем'єром, він цього факту не приховував», стверджують журналісти. А оскільки вироки відносно Януковича скасовані, а кримінальна справа про фальсифікацію судових постанов закрита, тепер Янукович має повне право писати в автобіографії: «Не судимий» – резюмує Інтернет-видання.

Але при цьому, автор статті нагадує, що із автобіографії Янукович стало відомо, за якою спеціальністю в 2001 він закінчив Українську академію зовнішньої торгівлі. Виявилося, що 50-річний Янукович став тоді "магістром міжнародного права". Проте люди, які закінчували цю Академію в той же рік, що і Янукович, геть не пам'ятають такого студента.

По материалам "Українська правда"