На «чорний» день українці відкладають більше грошей, ніж на великі покупки. Згідно з дослідженням, більше 40% наших співвітчизників відкладають гроші з єдиною метою – на «чорний» день і витрати, що з ним пов'язані. На ремонт і великі придбання збирають лише 21% українців. На відпочинок – і того менше – 14%.

В нашій країні більшість населення швидше готовий відкласти гроші на «чорний» день, ніж на придбання, ремонт та відпочинок… Інтернет-портал побував на презентації дослідження фінансової культури українців, яке провела компанія GfK. На що збирають кошти українці, в яких розмірах, і вдається їм це взагалі – цьому був присвячений опитування громадян.

Більшість українців воліють тримати вільні гроші в готівковій формі. Чверть опитаних при появі готівки відразу ж вкладають їх у великі покупки. Лише 3% громадян переводять кошти у валюту. І зовсім мала частина респондентів (0,3%) купують ювелірні вироби.

Взагалі ж українці не схильні вести сувору бухгалтерію своїх доходів і витрат. Дуже серйозно, аж до запису кожної копійки, стежать за своїми коштами лише 9% населення. 21% українців облік ведуть, але не письмову. І більшість співвітчизників вважають, що їм і так вдається успішно контролювати свій особистий і сімейний бюджет – вони орієнтуються «на око».

Опитування з'ясував, що наші жінки схильні до контролю за фінансами і до накопичення коштів більше, ніж чоловіки. А перед вчиненням дорогих покупок третина жінок і чверть опитаних чоловіків двічі подумають, перш, ніж розлучитися з грошима.