У 2012 році збільшилося поголів’я свиней в усіх категоріях українських господарств на 1,9%, а виробництво свинини на душу населення зросло на 2,5 кг до 21,1 кг. Про це УНН повідомили у прес-службі Міністерства аграрної політики та продовольства.

Як йдеться у повідомлені, у Міністерстві аграрної політики та продовольства підбили підсумки роботи корпорації "Тваринпром" за 2012 рік, а також окреслили завдання на поточний. В нараді, що пройшла в Міністерстві, взяли участь заступник міністра Олександр Сень та директор Департаменту тваринництва Андрій Гетя.

Відкриваючи нараду, заступник міністра Олександр Сень відзначив наявність позитивних тенденцій у розвитку галузі свинарства. Зокрема, у минулому році збільшилося поголів’я свиней в усіх категоріях господарств на 1,9%, а виробництво свинини на душу населення зросло на 2,5 кг до 21,1 кг.

Крім того, Олександр Сень наголосив, що Мінагрополітики у минулому році реалізувало заходи державної підтримки галузей тваринництва у сферах надання здешевлених кредитів, запровадження доплат за вирощених і проданих на забій та переробку свиней, підтримку селекції у свинарстві, відшкодування вартості будівництва та реконструкції тваринницьких ферм та комплексів з виробництва комбікормів.

"Подальший розвиток свинарства повинен бути спрямований на підвищення конкурентоздатності продукції тваринництва за рахунок переходу на сучасні технології, будівництва нових і реконструкції існуючих свинарських ферм, модернізації та інтенсифікації виробництва на основі інноваційних технологій, а також спрямованих на прибуткове ведення галузі та отримання продукції високої якості, розширення можливостей для функціонування дрібнотоварних виробників і обслуговуючих кооперативів", ? зазначив Олександр Сень.

Нагадаємо, що, станом на 1 лютого 2013 року в Україні збільшилося поголів’я великої рогатої худоби на 4,5% до 4,7 млн голів, а свиней – на 3,7% до 7,5 млн голів у порівнні з 2012 роком. Водночас, згідно з інформацією Держстатистики, на 1 лютого в зменшилося поголів’я корів на 1,1% до 2,5 млн до відповідної дати минулого року. Також зменшилася кількість овець та кіз на 0,4% до 1,8 млн голів у порівнянні з минулим роком.

Крім того, за повідомленням відомства, станом на 1 лютого 2013 року в Україні значно зросло поголів’я птиці – на 7,8% до 206,3 млн голів відповідно до 2012 року. Нагадаємо, поголів'я великої рогатої худоби в Україні в 2012 р. збільшилося на 1,8% – до 4 млн 503,9 тис. голів.