Українські банки стали видавати фізичним особам більше кредитів

Українські банки стали видавати фізичним особам більше кредитів. Про це повідомляє Національний банк України (НБУ) на сторінках свого сайту. "У першому півріччі гривневі кредити банків фізичним особам зросли на 13,4%", - говориться в повідомленні. В НБУ вважають, що збільшення кредитного портфеля фінустанов свідчить про "відновлення апетиту банків до кредитування після тривалої перерви".

При цьому, як зазначає регулятор, головним стримуючим фактором для повноцінного відновлення кредитування бізнесу є "слабкий захист прав кредиторів, який викликає високий рівень кредитних ризиків в корпоративному секторі". Кредитування по формі "гроші до зарплати на картку" також стало популярним.

У Нацбанку також повідомили про зростання кількості депозитів населення.

При цьому обсяг коштів бізнесу зменшився через "конфіскації коштів колишньої влади на рахунках державних банків і виплати дивідендів окремими державними підприємствами".

НБУ констатує продовження зниження процентних ставок "У другому кварталі відсоток за річними гривневими вкладами населення скоротився на 0.8 п.п. до 15.6% річних. Ставки по доларових депозитах знизилися до 4.0% річних", - йдеться в повідомленні.