Уряд України планує підвищити мінімальну зарплату в Україні до 3200 грн - це популізм чи реальна допомога українцям?

Останніми днями саме ця тема – підвищення (збільшення) мінімальної зарплати урядом Гройсмана – стала найпопулярнішою. Щодо підвищення мінімалки висловились найгаласливіші крикуни та популісти: Н.Королевська, Ю.Тимошенко, О.Ляшко та інші. Для мене сам факт такої реакції цих популістів означає для мене, що все зроблено вірно.

В мережі саме теза про популістів збільшення зарплат стала ключовою

Майже всі розмовляють про те, як Уряд України потоптався на електоральному полі популістів й відібрав у них електорат. Я не прислухаюсь до думок про те, що після зростання мінімальної зарплати одразу ж пропорційно в два рази підвищаться ціни, тому що частка зарплати в собівартості складає мінімальний відсоток. Тут справа може бути в іншому

Впевнений, що негативи від підвищення мінімальної зарплати меньші за позитиви

Я згоден з гіпотезою про те, що підвищення мінімалки хочуть зробити як недешевий і корисний, реальний популізм, аби потоптатись на електоральному полі справжніх популістів (Н.Королевська, Ю.Тимошенко, О.Ляшко та інших). Але й існує ще одне підґрунтя, про яке я ще не читав в ЗМІ і воно є, на мою думку, більш реалістичним. Поясню.

В цей час активно відбувається переробка податкового законодавтсва, метою якого є саме детінізація зарплат. Проблема зарплат не може бути вирішена в Україні швидно і просто одним або двома способами. Для детінізації необхідні комплексні заходи: і податками, і ЄСВ, і мінімальною зарплатою, і спрощеним адмініструванням сплати податків просувати підприємства до детінізації.

Якщо всі ці інструменти запрацюють у 2017-му році, то білі зарплати стануть все вигіднішими, а для все ширшого кола підприємств якщо й не безальтернативними, то, хоча б, меньш проблемним способом оплати праці. Керівники ж фірм (сподіваюсь) махнуть рукою і виведуть зарплати з тіні, щоб не ризикувати більшим заради меньшого. Розраховано все це дійство на те, щоб поступово змусити підвищувати мінімалку (тобто офіційну зарплату) і зменшувати зарплату у конвертах.

Як-то кажуть, якщо гора не іде до Магамеда, то… Так, потроху, згори – податками, а знизу – рівнем мінимальної зарплати, в Україні будуть вичавлювати зарплати з тіні.

Публікації за темою: Золото Гройсмана. Де прем'єр «викопав» гроші на підвищення «мінімалки»;