Про місця, які варто відвідати у Харкові

Харків – це одне з найбільших міст в Україні. Історія Харкова налічує близько 400-т років. Найбільший транспортний вузол, промисловий, освітній та культурний центр країни. Місто і розвивалося як годиться – розкішні площі, парки, музеї ... краса – та й годі! Туристу тут завжди є чому порадіти. Насамперед гості Харкова прагнуть побачити 7 пам'яток, які були обрані на спеціальному конкурсі у 2008 році.

Але окрім «7-ми чудес Харкова» невідома історія Харкова може показати та розповісти набагато більше. Присвятіть чергову відпустку Харкову, і ви точно не пошкодуєте! Для комфортної подорожі обов'язково бронюйте відповідний готель у Харкові наперед.

Де прогулятися у Харкові

Площа Свободи

Почнемо із головної площі міста – площі Свободи. Вона вражає своїм масштабом, будучи шостою в Європі та дванадцятою у світі за величиною: майже 12 гектарів! Без перебільшення площа здатна вмістити населення цілого міста середньої величини.

Площу Свободи збудували у 1930-х роках, коли Харків оголосили столицею України. Вона має цікаву форму колби, шийка якої замикає Сумська – головна вулиця міста. На площу виходить найпотужніша історична будівля Держпрому, яку в період війни не змогли зруйнувати фашисти, головний корпус Національного університету, встановлено кілька пам'яток заслуженим діячам міста.

Сумська

Продовжити знайомство з Харковом можна променадом головною вулицею. Вона простяглася від площі Конституції до парку Горького. На Сумській розташовується безліч старих забудов, що належать до кінця 19 – початку 20 століття. До речі, сама вулиця виникла ще у 17 столітті як дорога до Сум.

Пам'ятники та фонтани

Дзеркальний струмінь

Дивовижний фонтан «Дзеркальний струмінь» з'явився ще у повоєнному Харкові, 1947 року. Тому його справжня назва – Пам'ятник Перемоги. До 60-річного ювілею «Струю» реконструювали. Фонтан радує водними фігурами та чудовим підсвічуванням у нічний час.

Пам'ятник Тарасу Шевченку

Пам'ятник великому Кобзарю у Харкові, зведений 1935 року, вважається найкращим втіленням образу Шевченка у монументальному мистецтві. Висота фігури – 5,5 м, а монумента – 16 м. Поет зображений на кшталт соцреалізму: величезна постать Кобзаря серед таких же борців за волю, серед яких і герої Шевченківських творів, і звичайні селяни.

Місцева Ейфелева вежа

Харківська Ейфелева вежа менша за оригінал у 10 разів, і служить оглядовим майданчиком. Її висота сягає 35 метрів. Така незвичайна споруда була споруджена в 2012 році. Вежа є частиною торгово-розважального центру "Французький бульвар", що пояснює природу її появи у Харкові.

Новини культури Харкова, останні події і т.і. ви зможете знайти на сайті https://www.slk.kh.ua