Криптоепоха для криптогаманців

Якось 3-го серпня цього 2022-го року я купив на Розетці у продавця "Hardwallet" криптогаманець Safepal S1. Довго вибирав! Я трохи більше року цікавлюсь криптою і часто чув, що крипту тримати треба, особливо великі суми, на апаратних гаманцях. Ну, хоча б на холодних взагалі, але краще саме на апаратних.

Я поки вивчав цю тему (що таке взагалі апаратні гаманці і як вони працюють), то вивчив багато цікавого і почав розуміти що до чого і навіщо! Просто запам'ятайте, що на подібних пристроях ви не тримаєте нічого окрім кода доступу до свого запису у блокчейні і більше нічого! Страшно? Я навіть налякаю вас ще більше: криптовалюта – це порожнє місце взагалі, тобто лише запис у блокчейні обраної монети про ваш поточний баланс і більше нічого!

Якщо вам після цього не стало моторошно, тоді вам буде варто прочитати далі...

Вибір зараз, якщо дивитись у майбутнє, серед апаратних крипто-гаманців не такий вже й великий. Якщо розібратись так конкретно, то весь вибір зводиться до одиниць:

  1. Safepal S1 (працює виключно через почергове сканування QR-кодів гаманця/смартфона)
  2. Ledger Nano X (або Ledger Nano S) захищений пристрій з підтримкою Bluetooth
  3. Coolwallet Pro (працює за допомогою бездротової технології Bluetooth)

Серед усіх критеріїв оцінки я на перше місце поставив безпеку та захищеність. Ціна також не була на останньому місці. Мій вибір пав на перший пункт у переліку – Safepal S1. Тому я розкажу трохи саме по Safepal.

Сканування коду гаманцем з екрану смартфона та навпаки БЕЗ використання будь-яких бездротових технологій є з усіх наявних варіантів найбезпечнішим. Може у мене параноя, але сам факт використання того ж Bluetooth дає певні теоретичні шанси зловмиснику підключитись до вашого пристрою та вкрасти у вас дані.

У разі якщо ви втратите гаманець чи смартфон, то нічого не втрачено, бо якщо ви пам'ятаєте сід-фразу (seed-фразу), то ви можете відновити всі свої активи просто купивши новий такий гаманець і ввести їх під час першого використання пристрою.

Періодично з'являються нові токени та монетки і ви забажаєте отримати їх також. Наприклад, так сталось після переходу ETH на P.O.S. після чого з'явились такі форки ефіріума як ETHW та ETHF. Підтримка ETHW з'явилась після оновлення прошивки до останньої, і так по всіх монетках, які згодом з'являються на ринку.

Одним з найкращих моментів Safepal S1 є можливість торгувати через його інтерфейс на біржах MEXC та Binance. Спочатку Binance дозволяв торгувати без перевірки особистості (KYC). Потім у травні 2022-го ввід авторизацію та верифікацію. А нещодавно я чув, що Binance знову відмовився від KYC і ми можемо продавати та купувати крипту напряму з гаманця через інтерфейс Binance не переводячи власне криптовалюту на гарячий гаманець самої біржі.

Я використовую гаманець також для майнинга на адресу з Safepal S1, тобто напряму в блокчейн TRC-20, але то вже інша тема і про неї окремо.

Врешті я був ДУЖЕ задоволений (як слон), що наважився купити такий пристрій, тому що гнучкість, захищеність та надійність коштують більше.

PS: і не раджу записувати чи зберігати свою секретну фразу десь у хмарних сервісах чи на диску ПК! Вкрадуть! Краще запам'ятати і періодично повторювати про себе. Тому не треба шаленіти і створювати сід-фразу більше ніж з 12-ти слів – і 12-ти слів буде передостатньо!