Як передбачити зростання ціни криптовалюти?

Курс криптовалют волатильний. Це означає, що вартість активів нестабільна та схильна до коливань. Побачити зміни та виявити, як ціна криптовалюти буде змінюватися можна в торговельному терміналі.

Торговельний термінал

Торговельний термінал — це програмне забезпечення. Його використовують для взаємодії трейдерів, здійснення торгових та неторгових операцій. Фактично, це робоче місце трейдера на біржі. Аби спрогнозувати динаміку курсу, треба правильно читати індикатори в терміналі. Наприклад, у торговельний термінал WhiteBIT (найбільша європейська криптобіржа) інтегровано кілька найпоширеніших видів графіків — японські свічки, діаграми, стовпчикові графіки-бари та лінійні графіки. Їхні патерни допомагають правильно розрахувати, коли купити криптовалюту, а коли — продати.

Поговоримо про деякі з них докладніше!

Японські свічки

Японські свічки — найінформативніший вид графіків, який пропонує біржа криптовалюти. Він показує розвиток активу за певний проміжок часу. Японські свічки дають змогу побачити ціни відкриття, закриття, а також максимальну та мінімальну ціну активу.

Графік складається з тіла та тіней. Тіло показує ціну відкриття і закриття, а тіні — її максимум та мінімум. Свічки бувають трьох типів:

● Свічка росту. Вона має зелений колір та показує, що ціна відкриття була нижча за закриття;

● Свічка падіння. Такий графік має червоний колір та показує, що ціна відкриття була вищою;

● Доджі. Це свічка без тіла, що вказує на однакову ціну відкриття і закриття.

Розмір тіла японських свічок говорить про наявність продавців чи покупців. Чим вище свічка росту, тим більше зараз на ринку покупців. Чим нижче свічка падіння, тим більше продавців. Якщо ринок знаходиться під повним контролем продавців чи покупців, торгувати проти руху вартості небезпечно.

Стовпчикові графіки-бари

Графік барів дуже схожий на графік японських свічок. Він теж зображає ті самі показники: ціну відкриття (open), максимальну ціну (maximum), мінімальну ціну (minimum) і ціну закриття (close).

Головна відмінність графіку барів та японських свічок — візуальне зображення стовпчиків ціни. У графіку барів ціна відкриття зображується як горизонтальна лінія зліва, а ціна закриття — як горизонтальна лінія праворуч.

Попри високу популярність японських свічок, багато трейдерів обирають графік барів через особливості подачі інформації.