5 причин, чому треба ходити в лазню щотижня

Чи траплялося вам чути про гіпертонію у 30-40 річних людей? Лазня - найефективніший засіб проти початкової гіпертонії. Якщо всього лише раз на тиждень, починаючи з 20-річного віку, відвідувати лазню, то ви відстрочите цю недугу на 10-20 років. Справа в тому, що в сауні судини розширюються і кров з голови та кінцівок відступає і значно підвищується швидкість кровообігу в серцево-судинній системі.

Тим самим, регулярно ганяючи кров у венах і артеріях, ми не даємо їй накопичуватися і утворювати густі грудочки. А дерево, з якого зроблена більша частина оздоблення сауни, додасть корисні лікувальні аромати. Навіть стіни парилки, які переважно оббиті вагонкою з липи saunashop.com.ua, в буквальному сенсі лікують.

Відпочинок для м'язів

У процесі паріння в справжній лазні на дровах сечовина та молочна кислота, що накопичилася в наших м'язах, залишають їх. М'язи стають пружними та еластичними. Вони набувають відчутного тонусу. А віниковий масаж додатково масажує та розминає наші м'язи. Головне не перестаратися і не використовувати віник в сауні. Нагадаємо, що класична лазня відрізняється відносно низькою температурою повітря при доволі великій вологості. І саме там віник корисний. В сауні, де температура зазвичай більше 100 градусів, а повітря сухе, віником можна серйозно обпекти шкіру, тому не варто ризикувати.

Чиста шкіра

У сауні через високу температуру та вологість, клітини шкіри очищаються. Пори відкриваються, шлаки та токсини виходять на поверхню. Саме для цього одразу після парної необхідно постояти під душем кілька секунд. Якщо паритися віниками - саме через пори цілющий сік листа потрапляє до нас в організм.

Високий обмін речовин

Після лазні дуже хочеться їсти? Обмін речовин пришвидшується, організм втрачає значну кількість рідини, після відвідин парної покращується апетит. Не можна приходити в лазню з цілим шлунком після недавнього прийому їжі. А після лазні поїсти – якраз! Головне не швидко і не багато, щоб не перенавантажувати організм, який щойно розслабився в лазні.

Загальне загартовування організму

Ті, хто товаришують із лазнею цілий рік – значно рідше хворіють. Секрет у загартовуванні нашого організму. Занурюючись після парної в холодний басейн, обливаючись з відра крижаною водою, ми не просто проводимо контрастні водні процедури – ми загартовуємо тіло. В результаті – на 90% менша сприйнятливість до ГРЗ та ГРВІ. Ходіть у лазню та будьте здорові!