Речі, на які варто звернути увагу при виборі міжкімнатних сходів

Внутрішні сходи, крім функції з'єднання поверхів, можуть бути ефектним елементом інтер'єру і гармоніювати з зовнішнім виглядом всього будинку. Каркасні сходи можуть бути сконструйовані по-різному в залежності від місця, яке ми маємо, а також потреб і уподобань мешканців.

Основним критерієм поділу внутрішніх сходів є їх конструкція

Вибір слід робити на етапі проектування будинку або, можливо, під час будівництва. Спроектувати нові міжкімнатні сходи, коли все готово, досить складно. Обмеженнями будуть простір і розташування кімнат.

  • Найбільш поширеними є внутрішні одномаршові, двомаршові, тримаршові та ламані сходи. Найдешевшими та найпростішими за своєю конструкцією є одномаршові внутрішні сходи. Вони не мають посадкового майданчика, тому можуть бути обтяжливими для хворих або людей похилого віку, а також маленьких дітей.
  • Двомаршові сходи та сходи ламані мають майданчик, що підвищує комфорт їх використання. Вони займають відносно мало місця. Двомаршові сходи, як правило, поділені майданчиком на дві рівні частини, а ламані сходи мають більшу кількість ступенів у так званому другому марші, тобто починаючи від майданчика.
  • Тримаршові внутрішні сходи менш популярні, ніж перераховані вище. Вони розбиваються на три частини, розділені двома сходами. Такі сходи теж зручні, але у них є недолік — вони займають багато місця.

Гвинтові

Інший тип і в той же час пропозиція — гвинтові сходи. Гвинтові сходи не мають майданчика або майданчика, що може бути незручним для людей з обмеженою рухливістю. Однак вони дуже ефектні візуально.

Гвинтові сходи можна купити в готовому вигляді, і їх збірка не повинна викликати ніяких проблем. Часто їх виготовляють у вигляді металевих сходів, центральною частиною яких є стовп, на який спирається конструкція. Гвинтові сходи досить вузькі, що виключає перенесення меблів і більших предметів між поверхами. Їм потрібно мало місця, що є їх явною перевагою. У деяких готових моделях сходинки зроблені з дерева, а також на ринку зустрічаються скляні перила. Однак стовп і вся конструкція зроблені з металу.

Віялові

Ще одним різновидом внутрішніх сходів, які також можуть бути декоровані скляними балюстрадами, є віялові сходи. Це однозначно рішення для великого простору. Як і гвинтові сходи, вони візуально дуже привабливі. Віялоподібні внутрішні сходи виглядають дуже елегантно, стильно і класично. Однак їх виготовлення дуже дороге через складну конструкцію.