Звезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активна
 
Речі, на які варто звернути увагу при виборі міжкімнатних сходів

Внутрішні сходи, крім функції з'єднання поверхів, можуть бути ефектним елементом інтер'єру і гармоніювати з зовнішнім виглядом всього будинку. Каркасні сходи можуть бути сконструйовані по-різному в залежності від місця, яке ми маємо, а також потреб і уподобань мешканців.

Основним критерієм поділу внутрішніх сходів є їх конструкція

Вибір слід робити на етапі проектування будинку або, можливо, під час будівництва. Спроектувати нові міжкімнатні сходи, коли все готово, досить складно. Обмеженнями будуть простір і розташування кімнат.

  • Найбільш поширеними є внутрішні одномаршові, двомаршові, тримаршові та ламані сходи. Найдешевшими та найпростішими за своєю конструкцією є одномаршові внутрішні сходи. Вони не мають посадкового майданчика, тому можуть бути обтяжливими для хворих або людей похилого віку, а також маленьких дітей.
  • Двомаршові сходи та сходи ламані мають майданчик, що підвищує комфорт їх використання. Вони займають відносно мало місця. Двомаршові сходи, як правило, поділені майданчиком на дві рівні частини, а ламані сходи мають більшу кількість ступенів у так званому другому марші, тобто починаючи від майданчика.
  • Тримаршові внутрішні сходи менш популярні, ніж перераховані вище. Вони розбиваються на три частини, розділені двома сходами. Такі сходи теж зручні, але у них є недолік — вони займають багато місця.

Гвинтові

Інший тип і в той же час пропозиція — гвинтові сходи. Гвинтові сходи не мають майданчика або майданчика, що може бути незручним для людей з обмеженою рухливістю. Однак вони дуже ефектні візуально.

Гвинтові сходи можна купити в готовому вигляді, і їх збірка не повинна викликати ніяких проблем. Часто їх виготовляють у вигляді металевих сходів, центральною частиною яких є стовп, на який спирається конструкція. Гвинтові сходи досить вузькі, що виключає перенесення меблів і більших предметів між поверхами. Їм потрібно мало місця, що є їх явною перевагою. У деяких готових моделях сходинки зроблені з дерева, а також на ринку зустрічаються скляні перила. Однак стовп і вся конструкція зроблені з металу.

Віялові

Ще одним різновидом внутрішніх сходів, які також можуть бути декоровані скляними балюстрадами, є віялові сходи. Це однозначно рішення для великого простору. Як і гвинтові сходи, вони візуально дуже привабливі. Віялоподібні внутрішні сходи виглядають дуже елегантно, стильно і класично. Однак їх виготовлення дуже дороге через складну конструкцію.