Ліцензія на працевлаштування в Німеччині

Останнім часом європейські країни стали ширше відкривати свої двері для українських працівників. Європейці все більше зацікавлені у праці українських громадян, а тому для наших співвітчизників відкривається небачений раніше рівень можливостей. Польща вже не є єдиним доступним варіантом, наразі цілком можливе легальне працевлаштування в інших країнах Європейського Союзу. Одним із найбільш бажаних варіантів працевлаштування є Німеччина – найбільша економічна потуга Європи.

Нещодавно Німеччина спростила працевлаштування для кваліфікованих працівників, Тепер вони мають високі шанси на отримання трудової візи. До таких працівників відносяться працівники з професійною освітою однієї із спеціальностей, що визнана дефіцитною, спортсмени, моряки внутрішніх вод. Перелік на цьому не вичерпується, візу можуть отримати і представники інших професій.

Відкриття німецького ринку праці надає можливості не тільки робітникам, а і посередникам. Українське законодавство дозволяє займатися таким посередництвом на легальній основі. Звернення до агентства, яке діє у відповідності з вітчизняним законодавством убезпечить того, хто шукає роботу за кордоном, від багатьох неприємностей.

Посередництво з працевлаштування за кордоном є діяльністю, що підлягає ліцензуванню. Українське законодавство висуває ряд вимог до посередників з працевлаштування, які є необхідними для отримання ліцензії і провадження діяльності.

Перш за все, компанії, яка планує займатися працевлаштуванням у Німеччину, необхідно мати зовнішньоекономічний договір з потенційним роботодавцем. Такий договір має містити проект трудового договору як додаток, у якому повинні бути вказані зобов’язання роботодавця та інформація про умови праці.

Реєстрація такого роботодавця у Німеччині має бути документально підтверджена. Ліцензія видається на вид діяльності, але законно працювати можна тільки з тими іноземними компаніями, контракт з якими подано до Мінсоцполітики. Тому агентство, яке може бути посередником у працевлаштуванні в Польщу, не обов’язково є таким по відношенню до Німеччини.

Робота, що пропонується посередником, не має бути забороненою в Україні, Німеччині, чи згідно міжнародних норм. Інформація про умови праці і проживання надається до укладання договору і є безкоштовною. Тому практика оплатного надання відповідної інформації є незаконною.

Посередник з працевлаштування укладає з клієнтом договір у письмовій формі і зобов’язаний забезпечувати захист отриманої від нього конфіденційної інформації. Вся інформація, що надається агентством з посередництва, має бути достовірною. Посередник обов’язково має мати свій веб – сайт.

І посередникам, і потенційним працівникам ми радимо діяти виключно у правовому полі. У питанні отримання ліцензії на посередництво у працевлаштуванні за кордоном Вам може допомогти команда професіоналів – компанія OGP.

Команда юристів OGP.UA