У Маріуполі на базі штабу АТО були проведені чотириденні збори за спеціальним курсом «Медсанбат». До заходу долучилися десятки військових лікарів, молодших медичних працівників і санітарних інструкторів з різних силових відомств, які проходять службу в зоні проведення антитерористичної операції.

Ініціатором спеціальних занять виступила одна столична недержавна організація, а викладачами виступили колишні військові лікарі з числа громадян США з великим досвідом роботи в гарячих точках по всьому світу.

Протягом чотириденних курсів кожен з учасників заходу пройшов основні етапи роботи санинструктора бойового підрозділу і закріпив знання з надання першої медичної допомоги у різних умовах. Українські військовослужбовці отримали спеціальні сертифікати, які надають їм право проводити заняття з початкової медичної підготовки. Також, американською стороною було подаровано медичне обладнання, спеціальне спорядження санінструкторів і необхідні ліки – за посиланням http://luvar.com.ua/ інтернет-аптека в Києві.

За словами організаторів, подібні заняття найближчим часом будуть проводитися і в інших місцях проведення антитерористичної операції на Донбасі.