Віктор Ющенко присвоїв звання героя України Бандері

На початку 2010-го року, ще перебуваючи на посаді Президента, Віктор Ющенко присвоїв звання героя України Бандері. Нажаль чи нащастя, але цей крок неправильно зрозуміли як прихильники, так і противники одіозного Степана, як в Україні, так і в Європі.

Мотивація Ющенка зрозуміла – зробити те, що йому вже ніхто не зможе заборонити. Можливо ще й те, що попереду вибори Президента і в міські Ради й запасні бали не будуть зайвими; також не буде зайвим припущення про те, що на таку думку Президента спонукали його радники та технологи. Відсутність правдивої інформації щодо причин такого кроку дає нам широке поле для гіпотез та фантазії. Крок цей був кроком відчаю, якщо для людей його статку відчай припустимий взагалі.

Не минуло й року, як на цій темі, вже при новому ґаранті, вирішив попіаритись новий голова старого Інституту національної пам'яті Валерій Солдатенко. Він сказав, що все сказане про УПА та голодомор є дурницею та нісенітницею: «Я считаю, что это была большая ошибка – этого не стоило делать, потому что человек, который носил воинское звание государства-агрессора, воевавшего не только против Советского Союза, но и против половины Европы, не может быть героем Украины. Шухевич носил звание офицера Вермахта. Присвоение же ему высочайшего звания Героя – это из разряда вседозволенности: мол, вот мы что хотим, то и делаем».

Після таких висловлювань, звичайно, абсолютно справедливо та іронічно В.Солдатенку порадили очолити Інститут національної амнезії (Ярослав Кендзьор) та Інститут пам'яті Сталіна (Анатолій Гриценко).

Нова влада не давала нам приводу вважати її такою, яка поважає закони. Представники правлячої партії щоденно доводять цю аксіому і Солдатенко не став виключенням, бо він забив на закони товстого-притовстого хєра і, слідуючи сміливому прикладу нового ґаранта, порушує закон про голод 1933-го року. Бидло – воно і є бидло. Що з нього взяти…

Можливо, що дуже скоро, цей закон скасують і навіть введуть норму, згідно з якою буде вже навпаки каратись визнання голодомора'33 геноцидом. Можливо… Але ж треба мати терпіння. Невже терпіння є лише у простих людей?