Посол України в Польщі Маркіян Мальський виключив, що парламент Польщі прийме постанову про визнання злочинною діяльність ОУН і УПА. Про це він сказав Українським Новинам.

"Абсолютно переконаний, що спроби окремих політичних сил Польщі перевести питання волинських подій у політичну площину, особливо з використанням антиукраїнських формулювань, що не зустрінуть підтримки парламентської більшості", – сказав він.

На думку посла, українська та польська сторони розуміють, що конфлікти минулого не повинні визначати відносини між країнами ні в даний час, ні в майбутньому.

Мальський нагадав, що з набуттям Україною незалежності розпочався непростий процес правдивої оцінки спільної історії України та Польщі, процес примирення між українським і польським народами.

Він зазначив, що в 1997 році прийнято спільну заяву Президентів України і Польщі "До порозуміння і єднання", а в 2003 році – прийнято спільний документ про історичне примирення, досягнуто компромісу в справі відкриття меморіалу "Львівських орлят", пам'ятника загиблим у селі Павлокома (Польща) та меморіалу в Биківні (Київ).

"Ми повинні дбайливо ставитися до вже існуючих досягнень наших народів на шляху до розуміння і об'єднання", – додав Мальський. Посол підкреслив, що пам'ять про історичне минуле не повинна бути інструментом руйнування колишніх напрацювань.

Як повідомлялося, 11 квітня в польському Сеймі був зареєстрований проект постанови, яким передбачається встановити 11 липня Днем пам'яті жертв геноциду, вчиненого ОУН і УПА в східних областях ІІ Речі Посполитої.

Проект документа передбачає засудження геноциду щодо польського населення, нібито вчиненого УПА та іншими формуваннями українських націоналістів у 1939-1947 роках. Поряд з цим проект постанови передбачає визнання ОУН, УПА, дивізії СС "Галичина" і української поліції, яка перебувала на німецькій службі, злочинними організаціями.