Як росіяни, так і українці прийняли позицію сил, змушених співпрацювати з окупантами під час Другої світової війни. Як показують соцопитування в обох країнах, 50% росіян вважають, що ті, хто співпрацював з ворогом допомагали країні.

53% українців вважають, що колабораціонізм був єдиним способом вижити, повідомляє "Интерфакс-Украина". Джерело Ньюс.Рю

Майже дві третини (63%) росіян вважають, що співпрацю з німецькими окупантами не можна пробачити, і заявляють, що за жодних умов самі не пішли б на це (62%). Такі дані всеросійського опитування, проведеного 24-25 квітня Всеросійським Центром Вивчення Громадської Думки .

Рідше жителі Росії погоджуються з думкою, що часто ті, хто співпрацював з ворогом, насправді допомагали своєму народу (50%), відзначають соціологи. Найменшою мірою росіяни схильні вважати, що колабораціонізм часто був єдиним способом вижити (45%).

Аналогічне опитування, проведене 13-22 квітня в Україні компанією "Research & Branding Group", показав, що ступінь неприйняття колабораціонізму серед українців дещо нижча, ніж в Росії.

Так, в Україні колабораціонізм не можуть пробачити 48% респондентів. Про те, що ніколи не пішли б на співпрацю з окупантами, заявляють 52%.

Навпаки, українці частіше виправдовують колабораціонізм тим, що це був єдиний спосіб вижити (53%).

На жаль, дійсний уряд України, в особі міністра культури і освіти Дмитра Табачника не розділяє думку більшості українців і не може зрозуміти колабораціоністів, тим більше прийняти їх ребілітацію: "Переконаний, і всі колеги мене підтримають, що під час Великої Вітчизняної війни не було жодної третьої сили, була антигітлерівська коаліція і був гітлерівський Рейх і його союзники-сателіти. І ті збройні формування, які створювалися з місцевих громадян на окупованих територіях, – це колабораціоністи", – сказав міністр.

На думку Табачника, неприпустимим є той факт, що останнім часом активізувалися спроби реабілітації таких формувань.