Розвідка розсекретила наказ Гітлера про знищення чоловічого населення України

Служба зовнішньої розвідки (СЗР) розсекретила низку архівних документів часів Другої світової війни. Серед них, зокрема, наказ Адольфа Гітлера про знищення всього боєздатного чоловічого населення під час відступу німецьких військ з території України, пише "Коммерсантъ-Украина".

За словами керівника прес-центру СЗР Олександра Скрипника розсекречений наказ Адольфа Гітлера поширювався перед відступом фашистів. "Він був вилучений у одного з полонених офіцерів", – наголосив він.

Серед документів також є доповідна записка управління Народного комісаріату державної безпеки по Київській області "Про виявлення військових, адміністративних, каральних та господарських установ, які перебували в Києві в період окупації".

"Це велика доповідь, складена відразу після визволення Києва від фашистів. У ньому детально перераховані всі установи, які розташовувалися в Києві під час окупації, – управління, військові частини, районні управи, а також імена тих, хто їх очолював", – наголосив Скрипник.

За його словами, СЗР і надалі планує розсекречувати документи служби. "Щоправда, це клопітка робота. Всі матеріали мають грифи 'таємно" або "цілком таємно". Над тим, щоб розсекретити документ, працює спеціальна відомча комісія, а також експерти з питань державних таємниць. Тільки після цього ми можемо оприлюднити певні дані", – зазначив Скрипник.

Наразі, документи передані до Національного музею історії Великої Вітчизняної війни. Історики вітають розсекречення архівних матеріалів, однак застерігають від їх використання поза історичним контекстом.

Зазначимо, що в архівних документах про Другу світову нерідко попадаються досить цікаві факти. Наприклад, в Росії недавно виявили, що Сталін міг знищити Гітлера ще в 1943 році, але передумав, оскільки побоявся, що після ліквідації Гітлера його оточення укладе сепаратний мир з Англією і США без участі Росії.

Минулого року у національному архіві Франції знищити – характеристика Гітлера, дана французькою секретною службою в 1920-і роки. Серед цінних документів про історію Франції в паризькому Національному архіві недавно виявлені папери французьких спецслужб, що стосуються Німеччини.

Серед них – невелика картонна картка 1924 року з характеристикою якогось "Жакоба" або Адольфа Гітлера. Майбутній диктатор, дата і місце народження якого приведені не правильно, називається "Німецьким Муссоліні" і "не дурним і дуже вправним демагогом". Його професія позначена як журналіст – це пов'язано з тим, що чотирма роками раніше НСДАП придбала одну з мюнхенських газет