Луганчани відреагували на прохання Володимира Путіна про перенесення референдуму з точністю до навпаки. Більшість жителів області були впевнені, що президент РФ просто намагається продемонструвати свою непричетність до процесів на Південному-Сході, а раз так – навіщо відноситься до його прохання серйозно?

Наприклад, незважаючи на сказані Путіним слова, сьогодні вранці хлопці в камуфляжі виносили з будівлі облдержадміністрації і вантажили в автомобілі коробки із вже готовими бюлетенями. Вони без тіні сумніву заявили, що референдум скасовувати ніхто не буде.

А ось такий пост в соціальних мережах розмістили члени організації "Луганська гвардія": "Путін підказує активістам те, що не потрібно робити. А саме: перенесення референдуму. Погодившись з перенесенням, активісти підписуються під причетністю Росії до подій в Україні, не підписавшись – підкреслюють самостійність. Що важливо, Путін це вже робить, коли всі листи з референдуму надруковані і рішення прийнято. Але каже рівно протилежне. Отже: Шановні співгромадяни!!! Референдум, швидше за все, відбудеться 11 травня. Цим Володимир Путін підкреслює, що громадяни Південно-Сходу самостійні, а не діють за вказівкою Москви. А значить, Москва буде мати легітимне право визнати референдум після 11 травня і, слідом, незалежність Донецької та Луганської областей!!! Вперед, Південний-Схід!!!".

Вчора і сьогодні мені вдалося поспілкуватися зі звичайними мешканцями Луганська. Більшість опитаних упевнені, що Путін своєю заявою дав команду провести референдум в найближчу неділю.

"Мені здається, він не хоче, щоб ми переносили референдум. Але відкрито про це сказати не може, щоб світ його не почав знову звинувачувати в захопленні українських земель, як це було з Кримом. Але я не знаю, що буде після референдуму, забере нас Росія чи ні. Якщо ми залишимося просто автономними, то буде нам лихо", – розповідає пенсіонерка Валентина.

Заява Путіна – це свого роду ширма, якою він демонстративно відгородився від подій на Україні

Такої ж думки дотримується і студентка місцевого ВИШу Юлія. "Я думаю, це його (Путіна – ред.) якісь ігри. І я думаю, що таку заяву було обумовлено з протестувальниками, тому вони і сприйняли його так спокійно і продовжують готуватися до референдуму", – говорить вона. Юлія вважає, що заява Путіна – це свого роду ширма, якою він демонстративно відгородився від подій на Україні, щоб продемонструвати свою непричетність до них.

Приватний підприємець Валерія також впевнена, що референдум буде, і заяву Путіна зроблено для "світу", а не для Сходу України. "Не знаю, звернувся Путін до Схід України під тиском світових політиків чи ні. Але впевнена, що наші прохання його не сприймуть. До референдуму майже все готово, скасовувати ніхто не буде, ми не з тих, хто зупиняється на півдорозі. І до того ж, я думаю, Путін, робив цю заяву, щоб показати, що він в організації цих референдумів участі не брав. Думаю, Путін знає, що луганчани і донеччани не скасують референдум, тим самим показавши, що Путін ними не керує", – сказала вона.

Загалом, практично всі луганчани у своїх висновках щодо "референдуму" зійшлися

Але саму оригінальну точку зору висловив житель Луганська Олексій, який припустив, що Путін просить перенести референдум з-за… військового параду в Росії 9 травня. "Я думаю, що на День Перемоги велика частина російських військ буде задіяна в параді, Путін просто не встигне перекинути їх на Схід України, якщо в тому буде необхідність після референдуму. Тому він просить відстрочити", – сказав Олексій, який мабуть, не дуже добре обізнаний про чисельність ЗС РФ.

Тому сьогоднішнє рішення Луганської народної ради (це делегати від районів) – не скасовувати запланований на 11 травня референдум про статус області – сюрпризом ні для кого не стало. Керівник прес-центру Об'єднаної Армії Південно-Сходу" Василь Нікітін заявив, що рішення було прийнято одноголосно. "Це рішення жителів. Воно для нас свято", – сказав Нікітін. Він зазначив, що Штаб повністю його підтримує.

Александра Хандрамай, Луганск