Японія оголосила про намір застосувати санкції проти Росії за напад на Крим. Слідом за США і країнами ЄС японський уряд розглядає можливість застосувати економічні санкції щодо Москви у відповідь на військове втручання країни у Кримську автономію України. Про це повідомляє Nikkei.

Виступаючи на засіданні парламентського бюджетного комітету в середу, прем'єр-міністр Сіндзо Абе заявив, що захоплення Росією Криму буде явним порушенням статуту Організації Об'єднаних Націй (ООН).

Японія поки що не вживала рішучих заходів до Кремля

Токіо хотів би уникнути погіршення відносин з Кремлем, щоб домогтися успіху в територіальній суперечці за острови на північ від Хоккайдо.

Так, поки ніяких змін не було внесено в розклад запланованого на 19 березня в Токіо інвестиційного форуму Японія-Росія. Однак у зв'язку з зростаючим напруженням Японія, очевидно, змушена буде відійти від нейтральної позиції.

Токіо також побоюється, що нейтральна позиція може надихнути Китай на спір щодо островів у Східно-Китайському морі.

Як відомо, на неділю заплановано референдум, на якому жителів Криму запитають про можливості приєднання автономії до Росії. США готує додаткові санкції, якщо референдум відбудеться, оскільки він є незаконним.