Кримськотатарське навчання в школах анексованого Криму буде тільки до 9 класу. Про це кореспонденту “Крым.Реалии” повідомила директор Бахчисарайської загальноосвітньої школи I-III ступенів №5 з кримськотатарською мовою навчання Діляра Куртумерова.

За словами директора, згідно з діючими нормами Російської Федерації програми навчання в 9-х і 11-х класах середніх загальноосвітніх шкіл складаються без урахування мовного статусу школи.

«У Росії немає поняття «національна школа». Таким чином, освіта кримськотатарською мовою для наших дітей буде закінчуватися після 9-го класу. Кримськотатарська мова збережеться тільки у вигляді предмета, на який відводиться чотири години на тиждень», – сказала Діляра Куртумерова.

За її словами, сьогодні в школі викладання в початкових класах ведеться кримськотатарською мовою. В 5-х і 6-х класах на вивчення кримськотатарської мови відводиться три години, в той час як на російську мову і літературу – сім годин на тиждень.

За навчальними планами, які пропонуються кримсько-татарській школі, немає жодної години на вивчення української мови.

Як зазначила директор, вивчення української мови залишиться у форматі «позаурочного часу», за заявою батьків. Швидше за все, це будуть гуртки, пов'язані з українською мовою, культурою і побутом.