Якби ми поменше вигадували дурниць, то й менше б доводилось виправдовуватись перед людьми та опонентами за їх влучні зауваження та контрзауваження. Як правило, дурниці роблять через брак розуму чи сміливості перевірити інформацію.

Як часто ми ловили на дурницях наших міністрів та політиків! Про Януковича навіть пригадувати не варто, бо про його "розумові" здібності вже ходять анекдоти. А що робить Табачник! То вже дебілізм возведений у степінь. Заказуха рулить!

В одній із своїх статей "О самоконтроле при описании истории" я вже описував деякі підходи до самоконтролю та принципів створення власної думки, власної позиції у тих чи інших справах.

Скільки б не жив, стільки буду дивуватись тим людям, які, навіть маючи реальні аргументи, вигадують дурниці та брешуть з метою "прикрасити" обставини справи. Це у вас хвороба така чи це просте бажання надати страшним (чи яскравим) сторінкам нашої історії ще більше драматизму (чи пафосу)??? Якщо у 1932-33 роках загинуло від голоду 3.5-4 млн.осіб, то навіщо вигадувати цифри 10-12 млн. Змагаємось у грі "Хто більше?". Може краще позмагатись у грі "Хто розумніший?" Невже цифра значить більше за суть? Ви хоча б спочатку вирахували який відсоток від населення краю складали ті 10 млн., а потім щось стверджували. Таких аналізів я не знаходив.

Якщо ви збрехали, то, в сучасному Світі, перевірити це дуже просто і вас виставлять дурнем. Якщо вас виставлять дурнем, то наступного разу вам ніхто не повірить, навіть якщо ви казатимете правду! І так далі за логічним ланцюжком. Більше того, на з'ясування стосунків та "правоти" ви витратите багато дорогоцінного часу й нервів, як своїх, так і слухачів (громадян).

Україні не потрібна шароварщина та фанати на рівні самогубства. Нам потрібні розумні люди здатні тверезо мислити! Якщо ви вважаєте себе правими, то навіщо брехати та вигадувати – ось що я у вас питаю!