Офшори Зеленського, Вова, навіщо тобі офшори

Світоч наш, найвпливовіший лідер сучасності президент Зеленський обдарував нас всіх милістю подати декларацію. І в декларації тій виявилося страшне! З’ясувалося, що «президент який не краде», володіє зразу ЧОТИРМА офшорними кампаніями.

Фірми, яких торкнулася рука найвпливовішого, перелічити треба окремо. Це – «Меджірітано Венчурес ЛТД» на Віргінських островах, «Вілхар Холдінг Лімітед» та «Ельдоранте лімітед» на Кіпрі та «Фільм Херітейдж інк.» в Белізі (перепрошую якщо транслітерацію передав неточно). У двох з чотирьох фірмах - «Ельдоранте лімітед» (Кіпр) і «Фільм Херітейдж інк.» (Беліз) співвласником найвеличнішого виступає перша леді України Олена Зеленська. Але – це не все.

Кіпрська фірма «Ельдоранте лімітед» подружжя Зеленських, володіє італійською фірмою «Сан томассо С.Р.Л.», яка в свою чергу є власником 15-кімнатної вілли на елітному курорті Форте-дей-Мармі в Італії. Це до речі, не єдина нерухомість родини Зеленських. За декларацією у їхній власності знаходяться: житловий будинок у Києві (на 353,5 кв. м.) та земельна ділянка в Іванковичах під Києвом (на 1200 кв. м). Також у Києві вони мають: шість квартир, чотири паркомісця і два нежитлових приміщення (338 і 306 кв. м. кожне). У Ялті (так-так, в окупованому Криму) – квартиру (130 кв. м.) і паркомісце. А ще у Великій Британії – дві квартири.

Але не треба заздрити! Треба розуміти, що все це було зароблено тяжким трудом і розповідями зі сцени про Томос-термос та про те як беркутлу ебонітовими кийками видобувати електрику з вдягненого в светри Майдану. А ще – кіношками про президента, що їздить на роботу на велосипеді і живе як учитель, а не як… Ви зрозуміли.

Бог з нею з нерухомістю. Набагато більше цікавлять офшорні фірми. Навіщо вони президенту?

Навіщо взагалі людям фірми в офшорі? Наприклад, для безпеки. Чимало відомих сайтів зареєстровані на офшорні фірми – аби їхня діяльність не припинилася коли сайт перейде дорогу серйозним людям. Це точно не про Зеленського – кого йому боятися, якщо в нього цілий знайомий Баканов? Ще офшорні фірми заводять аби ухилятися від податків. Це теж не про президента, йому за законом мати бізнес заборонено. Ще офшорні фірми-доньки заводять крупні корпорації, аби брати участь в різних проектах. В такій формі на видобуток газу у ще вільному українському Криму намагалася зайти американська корпорація «Vanco», але молитвами прем’єра Тимошенко не зайшла. Росіяни у 2014 р. цьому раділи неймовірно. Фірми-офшорки заводять під час перепродажу крупних бізнесів – таку створив фонд Ротшильдів, аби продати корпорацію «Рошен», що перебувала у неї в сліпому трасті. Наявність офшору аж на 3000 доларів (у мільйонера) тоді шалено збурило українське суспільство. Не те що зараз…

Є ще дві цілі, для яких заводять офшори. Родина Юлії Тимошенко ще й зараз має чимало офшорів по яких весь час перетікають крупні суми коштів. Свого часу така розгалужена система фірм не дозволяла слідчим знайти кошти Тимошенко – вони миттю зникали, як тільки біля певної фірми з’являлися представники влади.

Нарешті – примітивне. На офшори дають хабарі. Оформлюється це як контракт на поставку мотлоху по ціні 5000 доларів за кіло (наприклад). Звісно ніхто ніякий мотлох не постачає, просто з фірми на фірму перетікають гроші, все решта – мистецтво бухгалтерів.

І отут з’являється питання. Пам’ятаєте на відео оприлюдненому Гео Леросом, старий партнер Баканова і Зеленського Геннадій Лазутін на питання, як порішати з президентом, відповідає: «Перекидаєш кошти на офшор Баканова…» А з офшору Баканова гроші підуть куди?

Звідси просте питання, яке чомусь вперто не цікавить ані демократичних журналістів, ані активістів з іграшковими свинями. А яку діяльність здійснюють офшорні фірми президента? Які кошти туди надходять, з чиїх рахунків, та за які виконані роботи та надані послуги? І головне – навіщо президенту аж чотири офшорні фірми?

Не краде, кажете? джерело