Суспільне (громадське) мовлення в Україні від Януковича

Президент України Віктор Янукович найближчим часом ініціює розгляд концепції громадського (суспільного) мовлення на засіданні Громадської гуманітарного ради. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

За словами Президента, під час зустрічі керівника СБУ з представниками об'єднання «Стоп цензурі» були знайдені механізми вирішення більшості порушених питань щодо суспільного мовлення. Глава держави обіцяє найближчим часом формалізувати ці механізми у вигляді відповідних рішень і документів. «Янукович вважає першочерговим завданням встановлення чітких, прозорих взаємовідносин між органами державної влади та ЗМІ. Це створить дієві запобіжники від цензури», – йдеться в повідомленні прес-служби.

Крім того, Президент обіцяє підписати закон «Про доступ до публічної інформації», якщо він буде прийнятий Верховною Радою. На думку Януковича, актуальним завданням є скорочення термінів задоволення інформаційних запитів до п'яти днів, а в надзвичайних ситуаціях – до двох.

Шрам от яйца на груди Януковича

Глава держави також підписав доручення підготувати документ, який зобов'яже органи влади суворо дотримуватися положень законів, що регулюють порядок розгляду інформаційних запитів і звернень. «Янукович також висловився за вдосконалення правил акредитації при проведенні заходів за участю керівництва держави.

На його думку, вони не можуть порушувати право журналістів на вільний збір і поширення інформації », – йдеться в повідомленні прес-служби. На думку Януковича, першим масштабним проектом, який зробить незворотнім курс на утвердження в країні демократії і свободи слова стане створення системи суспільного мовлення.