У Ющенка закликають до загальнонаціонального страйку

Серпень зруйнував останні ілюзії у тих, хто повірив проєвропейській риториці нової влади. Попри заяви можновладців про відданість ідеалам демократії наступ на вільні ЗМІ не просто не припиняється, він перейшов на якісно новий рівень.

Так прокоментувала речник Президента України (2005-2010) Віктора Ющенка Ірина Ванникова останні події в медіа-просторі України. Про це ZAXID.NET повідомили у прес-службі партії «Наша Україна».

Влада Януковича вбиває журналістів та вільну пресу

За словами Ванникової, вперше в історії України відбувся попереджувальний ефірний страйк трьох телеканалів – «5 каналу», ТВі та ТРК «Чорноморська».

Вперше за останні п‘ять років в Україні зник головний редактор видання, що критикувало владу, – зокрема, українську міліцію: 15 серпня слідчий відділ Дзержинського райвідділу Харківського міськуправління ГУ МВС порушив кримінальну справу за статтею «умисне вбивство» за фактом зникнення головного редактора газети «Новий стиль» Василя Климентієва. В той же день у Дніпропетровську невідомі побили журналіста Ю.Михайловича.

На початку серпня була закрита його програма «Аргументи за та проти», яку він вів на «51 каналі». У зв'язку з цим він планував організувати прес-конференцію і оголосити про те, що керівництво області утискає свободу слова.

«Отже, немає жодного сумніву – війна влади проти незалежних ЗМІ перейшла на якісно новий рівень. Сьогодні йдеться вже не просто про можливість говорити правду в Україні, а про серйозну небезпеку для життя і здоров'я журналістів, які насмілюються говорити правду», – наголосила Ванникова.

Вона зауважила, що сподіватися на владу, яка сама ж і нацьковує силові структури на ЗМІ, немає сенсу. «Тільки разом ми ще можемо не допустити остаточного знищення незалежних ЗМІ і журналістики в Україні. Тільки разом ми можемо не допустити нових загадкових зникнень чи нападів на журналістів», – підкреслила Ірина Ванникова.

«Самі журналісти також мають у своєму арсеналі достатньо засобів тиску на владу. Час використовувати їх – ігноруванням, бойкотом одіозних діячів, співпрацею у проведенні журналістських розслідувань і публікації їх результатів ставлячи владу на місце», – зауважила вона.

«Сьогодні вирішується майбутнє не тільки вільної журналістики. Сьогодні вирішується майбутнє України. Поки що медіа ще залишаються четвертою владою і тому мають пам‘ятати про свою відповідальність перед суспільством. Ті, хто думає відсидітися у провладних окопах, мають не обманювати себе. Сьогодні владі взагалі не потрібні журналісти. Тому усі, кому дорога Україна, демократія, свобода слова мають підтримати заклик Громадського руху «Стоп цензурі!» до загальнонаціонального страйку», – підсумувала речник Віктора Ющенка.