Голова Донецької ОДА своїх внуків навчає в українській школі - задля гарної посади в майбутньому

Голова Донецької облдержадміністрації Анатолій Близнюк заявляє, що його онуки навчаються в гімназії, де предмети викладаються українською мовою, для того, щоб мати можливість згодом стати президентом України. Про це він повідомив сьогодні на прес-конференції в Донецьку.

На питання, чиїм було рішення віддати онуків на навчання в українську гімназію, губернатор відповів, що це була воля їхніх батьків.

Близнюк наголосив, що повністю підтримує це рішення, і поскаржився, що за радянських часів його сини були звільнені від вивчення української. "Це був вибір їх батьків, моїх синів і моїх невісток", – сказав губернатор, повідомляє УНІАН.

Як повідомлялося, 18 серпня Близнюк заявляв, що на майбутній сесії Донецької облради буде заново прийняте рішення про розвиток російської мови в регіоні, "яке на 100% буде законним і ніякий суд надалі не зможе це опротестувати, а політиканські моменти і підняття чогось там на щит – це неправильно".

Про це він сказав у відповідь на те, що Донецький апеляційний адміністративний суд скасував рішення обласної ради від 18 травня 2006 року Про створення умов для розвитку російської мови в Донецькій області. Це рішення суд прийняв 16 липня 2010 року.

За даними управління і науки Донецької ОДА, у 2009-2010 навчальному році в регіоні в загальноосвітніх школах українською мовою навчалося 43,3% школярів. Так, наприклад, в Донецьку зі 154 навчальних закладів 16 шкіл – з українською мовою навчання, а у 18 школах відкриті окремі класи, де ведеться навчання державною мовою.

Водночас у таких містах, як Ясинувата, Жданівка, Кіровське немає жодної школи, навчання в якій проходило б повністю українською мовою