У порівнянні з 2012 роком у поточному році державне фінансування потреб медицини збільшилось на 14% і склало 2,118 млрд грн. Про це під час прес-конференції сказала начальник Управління моніторингу державних цільових програм та державних закупівель МОЗ Галина Довганчин, передає кореспондент УНН.

Правда, залишається без відповіді чи вистачить цього збільшення фінансування, чи ні. Перед виборами Президента ми ще багато чого почуємо. Проте, знову ж таки, залишається відкритим питання, чи залишаться такі збільшення, чи їх з'їсть інфляція?

“З кожним роком ми спостерігаємо тенденцію до збільшення фінансування централізованих заходів та державних програм щодо належного забезпечення населення необхідними лікарськими препаратами. В цьому році у нас збільшено фінансування на 14%. В минулому році сума виділених коштів становила 1,858 млрд грн, в цьому році 2,118 млрд грн”, – зазначила Г.Довганчин.

За її словами, на програму профілактики і лікування СНІДу виділено 305,5 млн грн, на лікування онкологічних захворювань дорослого віку – 294,8 млн грн, на лікування онкологічних хворих дітей – 215,9 млн грн, на імунопрофілактику населення – 303 млн грн, на лікування серцево-судинних захворювань – 264 млн грн, на боротьбу з туберкульозом – 175,8 млн грн, на лікування дітей хворих на гемофілію – 55 млн грн, на лікування дорослих хворих на гемофілію – 63,6 млн грн, на лікування розсіяного склерозу – 73,5 млн грн, на донорство крові – 67,1 млн грн, на трансплантацію – 35 млн грн, а також на репродуктивне здоров'я нації – 34,1 млн грн.

Водночас, у 2013 році на закупівлю препаратів для онкологічних хворих на хронічний мієлоїдний лейкоз виділено 64 млн грн. На закупівлю препаратів для лікування дітей хворих на мукофолісахаридоз виділено 40 млн грн. На закупівлю препаратів для дітей хворих на розлади психіки та поведінки із спекту аутизму виділено 10 млн грн. Також, у поточному році на 125 млн грн збільшено кошти на закупівлю лікарських препаратів для лікування онкохворих дітей. Додаткові 5 млн грн виділено на закупівлю виробів для дитячого діалізу. На аналогічну суму збільшено фінансування на закупівлю виробів медичного призначення для перитонеального діалізу. Водночас, на 10 млн грн збільшено кошти на закупівлю медикаментів для лікування дітей, які страдають на хворобу Гоше.

Нагадаємо, за словами Президента України Віктора Януковича, збільшення фінансування сфери охорони здоров'я залишається серед пріоритетів державної політики.