У Росії звільняють третину чиновників

Колишній міністр фінансів РФ і голова Центру стратегічних розробок (ЦСР) Олексій Кудрін анонсував скорочення до третини чиновників у рамках цифровізації державного управління в Росії. Про це він розповів в інтерв'ю ТАСС на Російському інвестиційному форумі в Сочі.

«Нова модель управління та цифровізації, на мій погляд, скоротить за шість років на третину чисельність чиновників в країні. Питання — яке рішення буде остаточно прийнято, розтягнутий цей процес, як швидко він буде запущений», — заявив Кудрін. За його словами, розробкою і доопрацюванням програми Цифрової економіки може зайнятися міністерство економічного розвитку РФ.

Ключовим недоліком програми Кудрін називає відсутність у ній планів реформи державного управління, в якій повинні бути відображені параметри скорочень, реформ і підвищення ефективності роботи державного апарату.

При цьому заощадити на програмі, за словами колишнього російського міністра, не вийде. Так як витрати на зарплати штату будуть перерозподілені на технологічні рішення та їх впровадження. «Економія бюджету не буде великою, тому що справа навіть не в зарплаті чиновників. Більше буде витрачатися на технологічні рішення. У найближчі шість років цифровізація буде пов'язана з великими витратами на нові технології, створення баз даних, з'єднання всіх цих архітектур технологічних. Це взагалі недешева справа», — заявив Кудрін.

За словами глави ЦСР, від реалізації програми виграють всі — держава в підсумку зможе заощадити, а бізнес отримає оновлену версію державних органів, які працюють в два-три рази швидше.