Про українство, як явище 19-го століття, з боку Москви чутно лише такі епітети: вигадка, проект чи то Німеччини, чи то Польщі, чи то Австрії і т.д. В наш час ця тема ще лунає, але в нових умовах. Щоправда, умови-то нові, а от тези й агрументи – старі. Все на що здатні ці паскуди – це ретранслювати старі цитати та думки часів 19-го століття в сучасність. Чому тільки старі? Тому що нема правди на їх боці!

Спераючись лише на логіку, можна констатувати, що якби німці чи поляки спромоглись вигадати якусь нову націю, то вони б були найрозумнішими націями у Світі! У такому разі Німеччина не програла б Першу світову війну (та й навіть не починала б), а Польщу б не ділили безліч разів на частки у 18-19 століттях, тому що найрозумніші нації до такого стану просто-напросто не дійшли б.

Наступне, що спадає на думку, – це велика кількість української літератури, бібліотек, шкіл, вчителів тощо на західній Україні, яку Німеччина ніби-то навмисно намагалась відірвати від Росії. В результаті виникає запитання: "А хто все це побудував, надрукував, підготував?" Невже німці з поляками? Одразу уявляю собі викладача у школі: такого собі поляка або австрійця, навчаючого "чісто русского рєбьонка" вигаданій нещодавно мові…

Поляки самі втратили державність і їм вже було не до цього. Може за задумом московських писак періодичні польські повстання проти Россії та інших Імперій (листопад 1830, 1846, січень 1863, повстання років 1905-1907) дуже позитивно впливали на уми польських політтехнологів, і це допомогало їм створювати нову українську націю? Так виходить?

І ще одна жахлива новина. У 1921-му році Польща врешті відокремила від Россії певні землі. От де можна пальцем покрутити на свою користь кожному українофобу! Доказ бесперечний! Проте подивімось з ким Польща заключила ту Ризьку угоду – це сама ж Росія! От бля… незалік. Виявляється, що Росія сама з поляками поділила "свої" землі, коли не змогла силою армії втримати їх. Але до чого тут українці?

Якщо ви, шановні прихильники "іскусствєнності" українців, вважаєте, що українську націю і державу хтось вигадав, то ви просто зобов'язані знати хто це, коли, як, чиїми руками це робив. Повинні бути документи й речові докази, які ви мастаки вишукувати. Де ж вони? Нема! Є лише голі гасла про вигадку чи то німців, чи то поляків. Може ще населення Тіролю, що на заході імперії Габсбургів, оголосимо чиїмось проектом? Вони ж теж були лояльні до австрійського Імператора.

Краще б спочатку ви самі серед себе вирішили хто ж нас вигадав, а вже потім виносили б цю інформацію на широкий загал. А то послухати вас, то складається враження, що ви протиречите самі собі: то українців вигадали у другій половині 19-го століття, то під час заколоту 1917-го, то більшовики після Другої світової війни і так далі.

Саме ця невизначенність в доказах та гіпотезах у вашому ідейному таборі і є найкращим контрдоказом проти вас!

Якщо поляки чи австрійці вигадали українців з метою відокремлення частини земель від Россії, то чому ті ж поляки та австрійці постійно протистояли українцям? Як можна протистояти проти того, кого ще не існує? Якби німці чи австрійці вбивали б в комусь "русского", то, напевно, з метою перетворити його на німця чи австрійця, але ніяк не на українця. Логічно, чи не так?

Більше того, важливо також вказати на які території розповсюджується ця "гіпотеза", бо одні й ті ж землі у різні часи належали різним державам. Це важливо тому, що не можна, наприклад, казати про спроби Австрії відокремити Галичину від Росії у 1861 році, тому що Галичина ще до цього року належала Австрії, а вже 1861 року надала Галичині автономний статус. Намагатись відокремити щось від когось можна лише тоді, коли це щось належить комусь іншому.

На-жаль жодних точних даних щодо вигадування українців я так і не знайшов – одні лише звинувачування та гасла щодо походження українців.

Вже дехто дописався до того, що донських козаків приписують австрійському ген.штабу лише через те, що вони не ототожнювали себе з Росією.
Ну, так вот, ехал и
гутарит, что на Чертковой стоит чужая войска – болшаки эти самые. Русь на
нас войной идет, а вы – по домам?
(http://lib.ru/PROZA/SHOLOHOW/tihijdon12.txt)

– Ты, Гришка, подумай. Парень ты не глупой. Ты должен уразуметь, что
казак – он как был казак, так казаком и останется. Вонючая Русь у нас не
должна править
. (http://lib.ru/PROZA/SHOLOHOW/tihijdon12.txt)