В зимній період часу через низькі температури та атмосферні опади на даху та покрівлі може скупчуватися сніг та крига. Перш за все це становить небезпеку для матеріалів даху, а також для людей, які проживають в приватному домі.
Саме тому потрібно передбачити спеціальну систему обігріву, яка допоможе попередити подібні проблеми. Сьогодні можна виділити два основних варіанти, які доступні покупцям:
- резистивний кабель;
- саморегулювальний кабель.
Великий асортимент товарів обох видів ви можете відшукати тут: https://teploman.com.ua/s-stjem-ant-zljedjeninnja/obigriv-dahiv-ta-zl-v/.
Резистивний кабель для обігріву
Резистивний кабель – це класичний нагрівальний елемент, який може використовуватися в зовсім різних системах. Наприклад, він поширений в теплій підлозі. Однак для зовнішнього обігріву резистивний кабель також успішно використовується.
Принцип дії резистивного кабелю дуже простий. На нього подається якийсь об’єм струму. Чим він більший, тим більше термічної енергії буде виділяти нагрівальний елемент. Отже, обігрів також ставитиме ефективнішим.
Резистивний кабель може бути одножильним та двожильним. В першому випадку потрібно передбачити схему розташування нагрівального елементу таким чином, щоб він починався та закінчувався в одному місці, оскільки підключення відбувається з двох сторін. Двожильний кабель такої проблеми не має.
Загалом резистивний нагрівальний кабель відрізняється такими основними перевагами:
- низькою вартістю;
- високим рівнем надійності;
- довгим експлуатаційним терміном.
Недоліком є необхідність терморегулятора, а також неможливість самостійно подовжити чи укоротити довжину кабелю.
Саморегулювальний кабель для обігріву
Кабель, що самостійно регулюється, це більш сучасний варіант, який наразі також доступний на ринку. Його відрізняє особлива конструкція, яка має в наявності спеціальний регулювальний блок, матрицю – що автоматично регулює температуру кабелю. Таким чином конструкція такої системи обігріву не передбачає наявність терморегулятора.
Що стосується принципу нагрівання, то тут він такий самий. Конструкція кабелю передбачає мідні жили, які виділяють тепло при подачі електричного струму.
До переваг саморегулювального кабелю потрібно віднести:
- енергоефективність;
- міцність;
- універсальність (можна встановлювати на будь-який об’єкт чи місце);
- практичність (кабель можна розрізати на шматки, він не втрачатиме своєї ефективності).
Єдиним недоліком є ціна. Вона дійсно значно вища ніж у звичайних резистивних кабелів.
Незважаючи на те, який саме варіант системи обігріву ви виберете, обов’язково зверніть увагу на потужність нагрівального елементу. Це допоможе вам розрахувати його правильну довжину.