Як Майдан вплинув на український ринок праці

Як Майдан вплинув на український ринок праці. Чи вплинули протести в Україні на ринок праці

Складна політична та економічна ситуація в Україні відбивається на всіх сферах діяльності. Особливо гостро це може вплинути на ринок праці, якому і без цього експерти обіцяють низьку активність у 2014 році. Про те, як останні події в країні вплинули на український ринок праці, дізнавався UBR.ua.

Ситуація, що склалася в Україні, на думку старшого консультанта з рекрутингу компанії Brain Source International Ольги Сиротиної, негативно вплинула на ринок праці, тому що багато роботодавців зайняли вичікувальну позицію, особливо середній бізнес і компанії з іноземними капіталами (корінням).

"Багато проектів, під які міг набиратися персонал, як мінімум, заморожені. Особливо говорячи про сектори, на які виявляється чи можливо буде залучений не просто непрямий, а прямий вплив. Наприклад, сфера телекомунікацій, при обговорюваному введенні надзвичайного стану може просто зупинитися. Передбачаючи подібну (форс-мажорну) ситуацію та подальші втрати, компанії не поспішають закривати вакантні позиції", – говорить вона.

До того ж рекрутер окремо розповіла про специфіку роботи із закордонними замовниками, які підбирають персонал в свої українські дочірні компанії.

"Часто практикується така схема, коли рекрутингове агентство знаходить кілька кандидатів, а зарубіжний замовник, приїжджаючи в Україну, вибирає найбільш відповідного своїм вимогам. Так от, така співпраця зараз також в деяких випадках заморожено, тому що іноземці просто не ризикують приїжджати в нашу країну, враховуючи все, що вони бачать і чують у новинах", – зазначає Ольга Сиротіна.

Як розповіла консультант з рекрутингу компанії Newbreed Ольга Лубенська, частина компаній перейшла на віддалений режим роботи. "Особливо це ті компанії, чиї офіси розташовані ближче до Майдану і прилеглим районам. Багато компаній, розташованих на Подолі, працюють у скороченому режимі – до 15.00. Частина компаній – в звичайному режимі, інші займають вичікувальну позицію і поки що не реагують на події, що відбуваються політичні події", – підкреслила вона.

У той же час керуючий партнер консалтингового агентства "J?gger" Марина Насирова зазначає, що не можна однозначно говорити про зниження активності роботодавців. Компанії працюють в штатному режимі відповідно до затверджених раніше планів.

"Бізнес працює, намагається заробляти гроші: у когось це виходить краще, а у когось гірше. Намітилася тенденція до скорочення бюджетів на зовнішніх підрядників. Сьогодні в компаніях діє підхід: все в дім чи багато своїми руками", – говорить вона.

Такої ж думки дотримується директор з розвитку бізнесу компанії Newbreed Ірина Моргуліс. За її словами, на даний момент компанії працюють досить стабільно з погляду найму, згідно з передбаченими планами.

"Аналізуючи активність наших клієнтів-роботодавців у перший місяць роботи 2014 року, хочу відзначити, що ринок достатньо стабільний, крім того, він демонструє незначне зростання щодо 4 кварталу 2014 року. Цілком ймовірно, що ситуація дасть про себе знати і відбитися на ринку праці трохи пізніше", – вважає експерт.

Швидше за все, говорить Ольга Лубенська, найближчим часом не варто очікувати якихось істотних кадрових перестановок в середньому і вищому менеджменті. Ситуація на ринку праці чимось нагадує початок кризи 2008 року: і кандидати, і роботодавці ведуть себе досить стримано і обережно.

У нас в генах закладено, що краще синиця в руці, ніж журавель у небі

"Відновлення варто чекати лише після стабілізації політичної та економічної ситуацій. Можливо, низка компаній розморозять свої заявки, внаслідок чого варто очікувати сплеску на ринку, який якщо і не повною мірою, але хоча б частково зможе компенсувати нинішні втрати операторів ринку", – зазначає Ольга Сиротіна.

У поточній ситуації працюючі шукачі роботи, які більшою мірою цікаві роботодавцям, будуть неохоче міняти місце роботи. "Багатьох зупиняє страх перед новим і невідомим, тим більше політична ситуація в країні нестабільна. У нас в генах закладено, що краще синиця в руці, ніж журавель у небі. Рекрутерам зараз доведеться проявити повною мірою свої навички переконання. Думаю, що тільки з наближенням тепла скресне крига на ринку праці", – прогнозує Марина Насирова.