РНБО знає, де і які групи діють, а диверсанти затримуються на вході в країну, – Сюмар. Росія буде робити все можливе, щоб не допустити проведення президентських виборів в Україні. Про це в коментарі кореспонденту Gordonua.com заявила заступник секретаря РНБО Вікторія Сюмар.

"Росія буде робити все можливе, щоб не допустити проведення в Україні президентських виборів. Ми вже чули заяви на найвищому рівні про те, що ці вибори не будуть визнані, про те, що у них хтось не зможе прийняти участь. Все це ні що інше, як інсинуації, які демонструють спроби Росії зробити ситуацію в Україні неконтрольованою для того, щоб в подальшому розчленувати нашу країну, чим росіяни і займаються, зробивши військову агресію", – заявила Сюмар.

Для початку агресії в Україні, Росії потрібен привід, вважає експерт. Крім того, розроблені різні схеми дестабілізації обстановки в Україні.

"Їм потрібні причини для подальших агресивних дій по відношенню до України, мета яких – перешкодити нашому успішному європейського розвитку. Що стосується власне виборів, російською стороною будуть використовуватися найрізноманітніші схеми, починаючи з дискредитації кандидатів та експлуатації теми неучасті у виборах тих чи інших політичних сил. Сьогодні вже очевидно, що всі політичні партії зареєстровані і цей закид не має під собою жодних підстав", – вважає Сюмар.

На її думку, також варто очікувати найближчим часом активних проявів сепаратизму.

"Іншими значно більш серйозними речами будуть спроби сепаратизму в деяких регіонах на Сході і Півдні України, проголошення якихось окремих республік і регіонів, рішення місцевих рад з ультиматумами на адресу Києва.

Це все – розробки Москви, які зараз реалізуються не тільки проросійськи налаштованими політиками в Україні, але і безпосередньо російськими агентами. Тому нарощування дестабілізації ситуації сеператистскими прийомами, соціальні виступи – все це буде продовжуватися", – впевнена Вона.

Заступник секретаря РНБО також повідомила, що Рада національної безпеки і оборони веде роботу по виявленню диверсійних груп і планів.

"Безумовно, з боку РНБО і силових структур ведеться робота по виявленню цих планів. Ми знаємо, де і які групи діють. На вході в країну затримуються диверсійні групи. У центрі ми бачимо спроби дестабілізувати ситуацію, які, на щастя, не вдаються їх організаторам", – повідомила Сюмар.

Крім того, ведеться постійна робота по аналізу російських ЗМІ з метою за темами пропаганди визначити напрямок, в якому будуть діяти російські влади.

"Я особисто постійно аналізую російську пропаганду, яка йде на Захід, і бачу в ній позитивний момент: у ній завжди явно видно мотиви, видно, на який результат вона розрахована. І тези про те, що українська влада не контролює ситуацію, не може забезпечити порядок, які (тези) постійно лунають з російської сторони, вказує на той напрямок, в якому наші північні сусіди збираються діяти.

Що ми можемо цьому протиставити? По-перше, звичайно, єднання України, по-друге, інформування суспільства щодо планів противника, по-третє, керованість владних структур, по-четверте, серйозні дії правоохоронних органів щодо сепаратистів та інших порушників закону", – заявила Вона.