ВМФ Росії взяв на озброєння нову балістичну ракету підводних човнів Р-29РМУ2.1 «Лайнер», повідомляє «Інтерфакс» з посиланням на джерело в російському оборонно-промисловому комплексі.

Ракета була прийнята на озброєння на початку 2014 року; нею планується оснащувати стратегічні атомні підводні човни проекту 667БДРМ «Дельфін».

Програма льотних випробувань балістичної ракети «Лайнер» завершилася в жовтні 2011 року.

В цілому, були зроблені два випробувальні запуски ракети: 20 травня та 29 вересня 2011 року. Вони були визнані успішними. Як очікується, у складі озброєння підводних човнів проекту «Дельфін» нові «Лайнери» будуть використовуватися нарівні з модернізованими балістичними ракетами Р-29РМУ2 «Синева».

«Лайнер» являє собою модифікацію ракети «Синева»

У новій ракеті передбачена можливість комбінування бойового навантаження. Зокрема, головна частина Р-29РМУ2.1 може бути оснащена вісьмома або десятьма бойовими блоками малої потужності або чотирма блоками середньої потужності. При цьому бойові блоки можуть бути встановлені одночасно з комплексом засобів подолання систем протиракетної оборони.

За даними відкритих джерел, довжина Р-29РМУ2.1 становить близько 15 метрів, діаметр 1,9 метра, а стартова маса понад 40 тонн. Ракетний комплекс «Лайнер» дозволяє здійснювати залпові і поодинокі пуски ракет під час руху на глибинах до 55 метрів і на швидкості до семи вузлів. Завдяки оснащенню підводних човнів проекту «Дельфін», ракетами «Лайнер» їх термін служби буде пролонговано щонайменш до 2030 року.