Те, що ми спостерігаємо зараз у Києві – прямий наслідок діяльності фондів з фінансуванням з-за кордону, – Олег Царьов. Особливістю виступів Царьова є те, що він стверджує речі, які нереально довести чи спростувати. Дуже гарна позиція!
Після прийняття парламентом резонансних законів від 16 січня опозиція заголосила про кінець демократії в Україні. Але те, що ми спостерігаємо зараз у Києві – є прямим наслідком діяльності фондів з фінансуванням з-за кордону. В ході недавньої дискусії на ТБ керівник Міжнародного фонду «Відродження» Євген Бистрицький критикував мене за неточності в моєму матеріалі під назвою «Учасники інформаційної війни проти України».
Я цілком допускаю існування цих неточностей. Навіть мені, народному депутату, важко було отримати повну інформацію про фінансування іноземними замовниками громадських організацій в Україні. Тим більше, що фінансові потоки з-за кордону розпадаються на численні струмочки різних фондів і грантів. Ці струмочки потім знову об'єднуються навколо однієї мети – впливу на внутрішню політику України в інтересах зовнішніх сил.
Я вже уявляв приблизну структуру філій, створених і постійно підтримуваних фондом Джорджа Сороса «Відродження» в Україні. Потрібно уточнити, що майже кожна із вказаних структур отримує гранти та від інших фондів, посольств та іноземних урядів. Справжній масштаб фінансування ще потрібно скрупульозно дослідити і визначити. Ситуація залишається заплутаною.
Додає неясності і те, що кожен з таких філій, у свою чергу, – це база для розвитку наступного рівня розгалуженої мережі. Так формується «альтернативний» корпус ЗМІ і громадянські ініціативи у сфері альтернативних медіа. В якості прикладу можна розглянути структуру ЗМІ, утворену навколо Інституту масової інформації – схему додаю.
При цьому фонди до їх діяльності формально не причетні. Вони пов'язані тільки з Інститутом масової інформації, діючи за принципом «васал мого васала – не мій васал». Поява таких мереж стала можливою завдяки розвитку веб-інструментів більш широкоъ взаємодії і масового використання соціальних мереж.
Мова про розповсюдження так званого «вірусного маркетингу». Використовуючи Twitter, Facebook та інші соцмережі, що фінансуються фондом громадські організації та електронні ЗМІ стають потужною мобілізуючою силою. Їх потенціал і їх ефект ми і можемо спостерігати зараз в наші дні на вулицях Києва.