Статки, заробітки родини міністра МВС Віталія Захарченка

Сім'я Захарченко заробляє $5 млн в рік, – журналісти розповіли про джерела доходів глави МВС. Родина голови МВС України Віталія Захарченка заробляє на мармуровому кар'єрі і на тендерах свого міністерства.

Про це повідомляють журналісти програми «Наші гроші» на телеканалі Zik, передає Цензор.НЕТ з посиланням на NR2.ru.

Репортери стверджують, що Віталій Захарченко веде прихований бізнес, доходи міністра і його сім'ї прямо пов'язані з його посадою. Основу доходу його сім'ї становить прибуток від мармурового кар'єру «Трибушани» у селі Ділове на Закарпатті. Серед місцевих жителів вже кілька років ходять чутки, що кар'єром володіє саме Захарченко, хоча сам він виробництво ніколи не відвідував.

«Десь роки два як люди заговорили, а може і менше, напевно, рік, де-то з минулого року почали говорити, що і Захарченко там в долі», – каже Людмила Романюк, голова сільради села Ділове.

Ще в 2006 році дружина міністра була власницею компанії «Гірничо-рудні технології», яка і заснувала ПАТ «МК «Трибушаны»», саме це підприємство отримує гроші за мармур із закарпатського родовища. Сам Віталій Захарченко зареєстрував на себе товарний знак «Трибушани», хоча в переліку засновників кар'єрного бізнесу міністр не значиться.

Місцеві жителі кажуть, що бізнес іде добре, при тому, що на робочих власник не особливо витрачається. Мармуру з родовища в добу вивозять близько 15-20 тонн. Різноробочі отримують близько $90 в місяць, а безпосередньо робочі кар'єра – $250. Керівництво кар'єра перебуває в Донецьку і на розробку приїжджає рідко, з ними журналістам не вдалося зв'язатися.

За приблизними підрахунками кар'єр Захарченка заробляє близько $200 тис. за сезон.

Також, стверджують журналісти, міністр володіє елітним житлом в Донецьку і Києві. Донецький особняк Захарченко коштує більше мільйона доларів. Більш ніж на півтисячі квадратних метрів знаходяться: сауна, басейн, розарій і величезний розплідник для розведення мальтійських болонок. Собачок любить дружина міністра – Людмила Захарченко. Розплідник зареєстрований за тією ж адресою, що і особняк, а одна породиста собака коштує близько $2 тис.

У Києві Віталій Захарченко придбав собі квартиру в елітному районі міста де зараз триває ремонт. Журналісти під виглядом покупців дізналися, що міністр віддав за квартиру $310 тис., без урахування комісії ріелторської компанії.

У цій квартирі зареєстрована компанія «ОК2», якою керує донька міністра – Вікторія Нехаєва. Фірма тримає пакети цінних паперів низки донецьких промислових підприємств.

«Як власникам цінних паперів їм передали реєстри близько 20-30 підприємств Донецької і Луганської області. Це не великі або стратегічні підприємства, це маленькі краматорські і донецькі заводи», – стверджує фінансовий експерт Євген Любович.

Зять міністра Ілля Нехаєв є засновником маленької донецької фірми «Центр управління бізнесом», його партнером є простий пенсіонер. Крім «ЦУБ» у пенсіонера є інша компанія – «АМІ» (сайт якої не має навіть україномовної версії).

Обидві фірми зареєстровані в одній будівлі. За останні два роки «АМІ» отримала понад $17 млн з державного бюджету. Гроші компаніям заплатило МВС і податкова України, якою керував Захарченко до переходу в МВС.

За найскромніших підрахунками клан Захарченков заробляє близько $5 млн в рік. Але в останній декларації міністра вказана більш скромна сума – трохи більше $150 тис, відзначають тележурналісти. Джерело: http://censor.net.ua/n265449