Депутат від Партії регіонів Вадим Колесніченко без дозволу і з пропагандистською метою використав дослідження західних істориків. Про це "Історичній Правді" повідомив історик, пост-докторант Лундського університету (Швеція) Пер Андерс Рудлінг, чия стаття "Війна чи воєнна злочинність?" розміщена у брошурі Колесніченка "Война или военная преступность".

"Минулого разу, коли пан Колесніченко передруковував наші (Пера Рудлінга, Тимоті Снайдера і Ґжеґожа Россолінського-Лібе) статті, він попросив дозволу на передрук", – розповів Рудлінг.

"Ніхто з нас не згодився, ніхто не дозволяв йому експлуатувати наші роботи, але він усе одно надрукував. Цього разу ніхто навіть не спитав дозволу", – додав історик.

"Я не підтримую і не схвалюю ані Колесніченка, ані нинішній напівавторитарний режим Януковича. І не менш критично ставлюся до їхньої політики інструменталізації (використання в політичних інтересах) трагічного минулого, ніж до такої інструменталізації за часів Ющенка", – сказав Рудлінг.

Історик підкреслив, що Колесніченко порушив авторські права, і вже не вперше: "Не хочу мати жодного стосунку до його видань і не хочy мати з ним нічого спільного".

Відреагував і Джон-Пол Химка (професор історії Східної Європи канадського Універститету Альберти), чию статтю Колесніченко теж без дозволу передрукував у своїй брошурі.

"Колесніченко з Партії регіонів передрукував одну з моїх статей, для того щоб використовувати її у пропагандистській війні. Він зробив це, не маючи мого дозволу, окрім того, раніше я відмовляв йому у дозволі на передрук будь-якого з моїх творів", – написав Химка на своїй сторінці у Facebook.

За словами професора, зараз критичне ставлення до ОУН дійсно означає підтримку авторитарного режиму в Україні, однак у випадку з його текстом це не зовсім так. "Я засуджую політично вмотивоване інтелектуальне піратство Колесніченка", – зазначив Химка.

Як відомо, у травні 2012 року професор Єльського університету (США) Тимоті Снайдер заявив про порушення своїх авторських прав з боку Колесніченка, вимагав вибачень і знищення всіх паперових та електронних копій попередньої брошури Колесніченка.

Але лохторат Партії Регіона це не цікавить! Аби своїм був – донецьким хлопцем!!