Анатолій Гриценко про членство України в НАТО

Останнім часом ми були свідками того, як вспливли факти щодо перепон, які чинила пані Тимошенко на шляху України в НАТО. Як юлька бігала від голови НАТО у Брюселі ми вже знаємо, як Вона заперечувала та саботувала вступ України в НАТО через небажання Росії бачити Україну в складі НАТО. Тепер настала черга іншої пов'язанної з юлею особи відповідати на не зручні запитання та звинувачення у саботуванні вступу України в НАТО – це товаріщ полковнік А.Гриценко.

Так і сказав це таваріщ: "Заявку на отримання ПДЧ треба відкликати"

Анатолій Гриценко про членство України в НАТО у вересні 2012

НА ЧИСТУ ВОДУ ВИВЕЛИ ГРИЦЕНКА, бо САМЕ ВІН, ЯК глава парламентського комітету з питань національної безпеки і оборони України публічно закликав Україну відкликати заявку на отримання Плану дій щодо членства в НАТО. Гриценко відмовляється коментувати свою позицію щодо НАТО.

Екс-міністр оборони України Анатолій Гриценко відмовляється публічно коментувати упущені України історичні можливості на шляху в НАТО. На питання журналістів Голос.ua, чи відчуває він, як один з міністрів оборони, персональну відповідальність за те, що країна свого часу не форсувала активну вступ в альянс, політик традиційно почав звинувачувати діючого президента в інформаційних атаках: "Це вам Порошенко написав такі питання? нехай Порошенко тоді і відповість, тому що моя позиція – відома».

Дійсно, позиція політика щодо вступу України в НАТО відома ще з 2008 року тодішній глава парламентського комітету з питань національної безпеки і оборони України Гриценко публічно закликав Україну відкликати заявку на отримання Плану дій щодо членства в НАТО.

У наступному, 2009-му, Гриценко дотримувався тієї ж точки зору, заявляючи, що питання вступу в НАТО Україні не варто піднімати найближчі п'ять років. Пояснював політик це тим, що ніхто не може дати гарантії безпеки нашій країні, навіть НАТО. При цьому політик критикував і сам Альянс, заявляючи, що НАТО не є ефективною системою колективної безпеки.

Нещодавно екс-співробітник Головного управління розвідки України полковник Юрій Сміщук, заявив, що Анатолій Гриценко послідовно протидіяв вступу України в НАТО. Зокрема, Сміщук звертає увагу на скептичні заяви Гриценко, по відношенню до ініціатив щодо законодавчого закріплення в Україні обов'язковості євроатлантичної інтеграції, в яких екс-міністр оборони і ймовірний кандидат в Президенти України наполягав на безглуздості таких кроків і натякав на відсутність в Україні підтримки НАТО серед населення.

За матеріалами golos.ua Оришка Бстра