Ймовірно, в ДНР дефіцит кадрів. Або Партія регіонів вирішила впровадити в табір сепаратистів власних людей. А може просто поділитися перевіреними кадрами. Так, главою ЦВК ДНР з проведення референдуму 11 травня в Донецьку і області був призначений Роман Лягін, який довгий час працював на Партію регіонів і займався безпосередньо виборами.

Причому, працюючи у кращих традиціях Партії регіонів, Лягін займався самою «брудною роботою» – від вкидань бюлетенів та організації «каруселей» на виборчих дільницях, до залякування спостерігачів від інших партій, погрожуючи їм фізичною розправою.

Чорні махінації на виборах від Партії Регіонів

Верхом майстерності Романа Лягіна була афера на виборах мера міста, коли за деякий час до виборів Роман змінив ім'я та прізвище на олександр Лук'янченко і балотувався за списками іншої партії. Після цього голоси, віддані за нього, були підраховані разом з голосами за реального Олександра Лук'янченка, чим і була, більшою мірою, забезпечена перемога на виборах нинішнього мера міста. А Роман благополучно повернув собі власне ім'я.

Потім в команді стався розкол і Лягін публічно заявив про неприйнятність дій ПР: «Сергій Богачов і Олексій Грановський (заступник і помічник міра Лук'янченко) відкрито координують групи, що перешкоджають реалізації законних прав громадян. Ситуація критична. При всіх спробах «забалакування» ситуація з кожним днем загострюється. Також обурює те, що Грановський гордий своєю активною діяльністю і не соромиться показувати себе в якості координатора бойовиків».

Але час минув, і Лук'янченко знову співпрацює з Лягіним, тільки тепер не в команді ПР, а в команді ДНР. Саме цей факт явно свідчить про те, що Лук'янченко має безпосереднє відношення до сепаратистам в Донецьку.

І ось по старій дружбі з лідером громадської організації «Донцкая республика», існування якої заборонено на території України СБУ, Андрієм Пургін, Лягіна призначають головою ЦВК ДНР. До того ж ідеї «русского мира» Лягіну, здавалося б, близькі, адже він неодноразово брав участь у програмах, які проводилися російськими правими громадськими організаціями.

Тільки от ця позиція дещо однобока, адже Роман досить часто відпочиває не в процвітаючій великій Росії, а в самому серці загниваючій Європи – Німеччини. І навіть усвідомлюючи ризик того, що наслідком сепаратизму стане неможливість виїзду в ЄС, Лягін продовжує працювати на благо новоствореної Республіки і займається організацією цього референдуму. При цьому Лук'янченко, зі слів самого Лягіна, активно допомагає в цій організації, надаючи ЦВК ДНР і списки виборців з останніх виборів, і місця для виборчих дільниць.

Судячи за підсумками попередніх виборів, неважко здогадатися, які результати будуть у нинішнього референдуму

Тільки ось це в черговий раз доводить, що рештки Партії регіонів, як і раніше, сильні в регіонах. Правда, тепер вони працюють не на «сім'ю», а на окупантів. І всі заяви Партії регіонів про мирне вирішення конфлікту і про переговори з сепаратистами – це лише слова, спрямовані на те, щоб відвернути увагу громадян від їх безпосередньої участі у розвалі України.