Заступник голови Інституту світової політики Сергій Солодкий закликає не переоцінювати підписання Асоціації з Євросоюзом (ЄС).

«Часткове підписання Угоди про асоціацію – це лише часткове досягнення. Це правда – українці домоглися свого. Також правда, що тепер у Москві не зможуть заявляти про не легітимність української влади. Не секрет, що Росія ставила на докір Заходу: оскільки ЄС не підписує з Україною Угоду про Асоціацію, то ні про яку законність українського уряду не може йти мова.

Але особливої радості у зв'язку з підписанням ніхто не відчуває», – заявив експерт.

За його словами, попереду в України серйозні випробування, зокрема впровадження реформ, необхідних угодою.

«З іншого боку, слід визнати, що Угода в даній ситуації – це занадто скромна, несерйозна реакція на ті випробування, які пережили українці в останні місяці. В ситуації зовнішнього пресингу, інтервенції Росії ЄС просто зобов'язаний підтримати Україну всіма можливими і неможливими способами. Найскромніше, що сьогодні може зробити ЄС – надати чітку перспективу членства», – вважає Він.

Він повідомив, що Інститут світової політики звернувся до ЄС ще минулого тижня з закликом про надання Україні статусу кандидата на вступ до ЄС, оскільки «асоціація – це вже вчорашній день».

Нагадаємо, вчора, 21 березня, у Брюсселі відбулася церемонія підписання Угоди про асоціацію Європейського Союзу і України.